Ադրբեջանցիների դիվերսիոն ներթափանցման փորձը ձախողվել է 05/22/2014   12:12  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նախօրեին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկում դիպուկահար կրակոցով հայ զինծառայողին խոցելուց հետո՝ մայիսի 21-ի լույս 22-ի գիշերը, հակառակորդը նույն ուղղությամբ ձեռնարկել է հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձ: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, ժամանակին հավաստանշելով ադրբեջանական բանակի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը, դիմել են պատասխան գործողությունների և, հակառակորդին պատճառելով նշանակալի կորուստ, հետ շպրտել իր ելման դիրքերը: Ըստ նախնական տվյալների՝ ադրբեջանական կողմը տվել է առնվազն երեք վիրավոր: Պաշտպանության բանակը կորուստներ չի ունեցել:
Դիվերսիոն հետախուզական գործողության այլ մանրամասները ճշտվում են:
Ներկա պահին շփման գծի ողջ երկայնքով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

АО НКР пресекла очередную диверсионную вылазку ВС Азербайджана 05/22/2014 13:00 | Актуальная тема
Накануне передовые подразделения Армии обороны НКР пресекли очередную попытку диверсионной вылазки ВС Азербайджана. Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, в ночь с 21 на 22 мая ранив снайперским выстрелом армянского военнослужащего на одном из боевых постов, расположенных на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС в южном направлении, противник предпринял попытку диверсионно-разведывательного проникновения в том же направлении.
Передовые подразделения Армии обороны НКР вовремя заметили продвижение азербайджанских спецназовцев и прибегли к ответным действиям, отбросив противника на исходные позиции. В ходе отступления противник понес серьезные потери. По предварительным данным, с азербайджанской стороны ранены по меньшей мере трое военнослужащих. АО НКР не понесла потерь.
Другие подробности диверсионно-разведывательной операции ВС Азербайджана уточняются.
В настоящий момент передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно исполнять поставленные перед ними боевые задачи.