Մոսկվայի մետրոպոլիտենում գնացքի վագոնների վթարի հետեւանքով տուժածների թվում կա երկու հայ աղջիկ 07/15/2014   21:22  |  Արտակարգ պատահարներ
Մոսկվայի մետրոպոլիտենում տեղի ունեցած վթարի հետևանքով տուժած ուղևորների մեջ կան հայազգի անձինք: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից:
ՀՀ ԱԻՆ ՃԿԿ-ն ժամը 20:30-ին կապ է հաստատվել ՌԴ ԱՃԿԿ-ի հետ, որտեղից տեղեկացրել են, որ այս պահի դրությամբ վիրավորների թվում կան երկու հայ`
1. Քոչարյան Մերի Աշոտի - 20 տարեկան (առողջական վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր),
2. Բուլղադարյան Աննա Օլեգի - 23 տարեկան (առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության):
Տուժած հայազգի անձանց քաղաքացիությունը դեռևս ճշտվում է:
РИА Новости գործակալության փոխանցմամբ` ժամը 21:11-ի դրությամբ, վթարի հետեւանքով մահացել ե 21 մարդ, 129 անձ հոսպիտալացվել է, որից 45-ի վիճակը գնահատվում է ծանր:
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել էր, որ հուլիսի 15-ի առավոտյան Մոսկվայի մետրոպոլիտենում՝ «Սլավյանսկի բուլվար» և «Պարկ Պոբեդի» կայարանների միջև ընկած հատվածում, տեղի է ունեցել վթար. գնացքի 3 վագոն դուրս են եկել ռելսերից, կան զոհեր և տուժածներ:
Ըստ նախնական տվյալների՝ գնացքի վթարի պատճառը կտրուկ արգելակումն է եղել, որը տեղի է ունեցել երկաթուղու լարվածության պատճառով:

Среди пострадавших при аварии на “синей” ветке в московском метро есть две армянки 07/16/2014   09:53  |  Чрезвычайное просшествие
Среди пострадавших при аварии в московском метро есть армяне. Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении со ссылкой на своих российских коллег.
В числе пострадавших:
1. Кочарян Мери Ашотовна  20 лет(медики оценивают ее состояние здоровья оцениваются как крайне тяжелое).
2. Булгадарян Анна Олеговна – 23 года (медики оценивают ее состояние здоровья как средней тяжести)
Гражданство пострадавших при аварии лиц армянского происхождения уточняется.
По информации агентства РИА Новости, в результате аварии погибли по меньшей мере 21 человек, 129 были госпитализированы, из них 45 находятся в тяжелом состоянии.
Ранее сообщалось, что три вагона пассажирского состава сошли с рельсов в 200 метрах от станции «Славянский бульвар». По предварительной информации, причиной катастрофы стала резкая остановка поезда, к которой привело падение напряжения контактного рельса. Глава московского департамента транспорта Максим Ликсутов исключил версию о теракте.