Դատախազը պահանջում է 22 տարվա ազատազրկում՝ Վարդան Ղուկասյանի եղբորորդու համար 07/02/2014   16:09  |  Քրեական խրոնիկոն
Դատախազը պահանջել է 22 տարվա ազատազրկման դատապարտել Գյումրու նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի եղբորորդուն՝ Վահե Ղուկասյանին՝ պնդելով Արտյոմ Կարապետյանի սպանության եւ Հարություն Խաչատրյանի նկատմամբ սպանության փորձի համար առաջադրված մեղադրանքները։ Այս մասին տեղեկանում ենք aravot.am-ից։
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել է, որ Վահե Ղուկասյանին մեղադրանք է առաջադրվել` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ սպանություն, 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետով՝ շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով սպանության փորձ, և 235-րդ հոդվածի առաջին մասով՝ ապօրինի զենք կրելը:
Ըստ մեղադրանքի` Վահե Ղուկասյանը 2013թ ապրիլի 23-ի առավոտյան, ապօրինի կերպով ձեռք բերված և  իր մոտ պահվող հրազենով փորձել է շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով ապօրինաբար դիտավորությամբ կյանքից զրկել Հարություն Խաչատրյանին, սակայն իր կամքից անկախ հանգամանքներով չի կարողացել հանցագործությունն ավարտին հասցնել, այնուհետև ապօրինաբար դիտավորությամբ կյանքից զրկել է Արտյոմ Կարապետյանին, ով  Գյումրիում առավել հայտնի է «Շեկո» մականունով։
Զինված միջադեպը տեղի է ունեցել «Քավոր Հարութ»-ի` Հարություն Խաչատրյանի տան մոտ։
09:55 25/02/2014  |  ՄամուլԸստ գյումրեցիների՝ Վարդան Ղուկասյանն «իրենով» է արել Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը և դատավորներին
19:37 20/02/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրիի «հակամարտության» գործը նորից ընդունվել է դատարանի վարույթ
18:00 14/02/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳյումրիի նախկին քաղաքապետի եղբորորդու գործով դատավորն ինքնաբացարկ է հայտնել

Прокурор требует для племянника экс-мэра Гюмри 22 года заключения 07/02/2014 16:49 | Криминальная хроника
Прокурор требует приговорить племянника экс-мэра Гюмри Вардана Гукасяна – Ваге Гукасяна к 22 годам лишения свободы, настаивая на обвинении в совершении убийства Артема Карапетяна и покушении на убийство Арутюна Хачатряна. Об этом сообщается на сайте aravot.am.
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо, Ваге Гукасяну было предъявлено обвинение в совершении преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 104 - “убийство”, ч. 2ст. 34-104 – “покушение на убийство” и ч. 1ст. 235 УК РА - “незаконное ношение оружия”.
Напомним, что 23 апреля 2013г. в районе 13.00 из медцентра Гюмри в Гюмрийское отделение полиции поступило сообщение о том, что к ним с огнестрельными ранениями доставлены Арутюн Хачатрян и Артем Карапетян. Последний скончался в больнице. Инцидент произошел возле дома Арутюна Хачатряна, более известного как“Крестный Арут”.