Քրեական գործ` Վալերի Օսիպյանի նկատմամբ 06/27/2014   15:18  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի նկատմամբ Հատուկ քննչական ծառայությունում քրեական գործ է հարուցվել: «Փաստինֆո»-ի ունեցած այս տեղեկությունները հաստատեց ծառայության մամուլի քարտուղար Միքայել Ահարոնյանը: Իսկ թե ի՞նչ փաստով և ՀՀ քրեական օրենսգրքի ո՞ր հոդվածի հատկանիշներով է հարուցվել քրեական գործը, մեր զրուցակիցը հրաժարվեց հայտնել:
Հիշեցնենք՝ հունիսի 2-ի գիշերը 22-ամյա Վանուշ Ալեքսանյանը որովայնի հատվածում դանակահարությունից ստացած ծանր վնասվածքներով տեղափոխվել էր «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն:
Փաստի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ: Ու թեև դանակահարությունից անմիջապես հետո մամուլում տեղեկություններ հայտնվեցին, թե երիտասարդին դանակահարել է Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի եղբորորդին` Սեդրակ Օսիպյանը, սակայն ոստիկանությունը փոխոստիկանապետի եղբորորդուն սկսեց փնտրել միայն այն ժամանակ, երբ վերջինը հասցրել էր թաքնվել իրավապահներից: Նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում:
Ինչ վերաբերում է Վալերի Օսիպյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործին, ապա որոշ տեղեկությունների համաձայն՝ դրա համար հիմք է ծառայել Azatutyun.am կայքի հրապարակումն այն մաին, թե Երևանի փոխոստիկանապետը միջադեպի մասնակիցներից մեկի մոր` Սուսաննա Հովհաննիսյանի հետ փորձել է համաձայնության գալ և իր եղբորորդու կատարած դանակահարությունը բարդել նրա որդու վրա:

В отношении замглавы полиции Еревана Валерия Осипяна возбуждено уголовное дело 06/27/2014   15:49  |  Актуальная тема
В Специальной следственной службе Армении возбудили уголовное дело против заместителя начальника полиции Еревана Валерия Осипяна. Имеющиеся у ИА “Фактинфо” сведения подтвердил пресс-секретарь ССС РА Микаэл Агаронян. А вот по какому факту и по признакам какой статьи завели уголовное дело, собеседник “ФактИнфо” отказался сообщать.
Напомним, что 2 июня ночью 22 –летний Вануш Алексанян с ножевыми ранениями был госпитализирован в медцентр “Эребуни”.
По данному факту было возбуждено уголовное дело. Хотя сразу же после инцидента с поножовщиной в прессе появилась информация о том, что молодому человеку нанес ножевые ранения племянник замглавы полиции Еревана Валерия Осипяна – Седрак Осипян, однако полиция приступила к поискам родственника замначальника полиции только тогда, когда последний успел скрыться от правоохранителей. Его объявили в розыск.
Что касается уголовного дела, возбужденного в отношении Валерия Осипяна, то по другим сведениям, основанием для этого послужила публикация на сайте Azatutyun.am о том, что заместитель начальника Еревана пытался договориться с матерью одного из участников инцидента – Сусанной Ованнисян, и возложить на ее сына вину за поножовщину, учиненную его племянником.