ՌԴ ԱԳՆ-ն պարգեւատրել է Շառլ Ազնավուրին` ռուս-հայկական հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած ներդրման համար 06/22/2014   17:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 21-ին Ժնևում ՄԱԿ-ի գրասենյակում ՄԱԿ-ում Ռուսաստանի Դաշնության Մշտական ներկայացուցիչ Ալեքսեյ Բորոդավկինը Շվեյցարիայում ՀՀ դեսպան Շառլ Ազնավուրին փոխանցեց ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության «Միջազգային համագործակցության մեջ ներդրում ունենալու համար» պատվո նշանը` ռուս-հայկական հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած ներդրման համար:
Այս մասին հաղորդում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Հայտնելով իր երախտագիտությունը պատվավոր պարգևի համար` դեսպան Ազնավուրը վերահաստատեց իր պատրաստակամությունը` շարունակելու հայ-ռուսական բարեկամական հարաբերություններն ամրապնդելուն ուղղված իր գործունեությունը:
Վերոհիշյալ պատվո նշանով դեսպան Ազնավուրը պարգևատրվել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի` 2014թ. հունիսի 2-ի հրամանով:

МИД России наградило Шарля Азнавура орденом Почета за вклад в развитие армяно-российских отношений 06/23/2014   09:53  |  Лента новостей
Постоянный представитель Российской Федерации в ООН Алексей Бородавкин  21 июня в Женеве передал послу Армении в Швейцарии Шарлю Азнавуру орден Почета МИД России “За вклад в международное сотрудничество”. Согласно информации, награда была вручена Ш. Азнавуру за вклад в развитие армяно-российских отношений. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
Выразив свою признательность, Ш. Азнавур подтвердил готовность свою деятельность, направленную на укрепление армяно-российских дружественных отношений. Соответствующим орденом посол Азнавур был награжден указом главы МИД РФ Сергея Лаврова от 2 июня 2014г.