Մերձմոսկվայում տեղի ունեցած վթարից տուժածների հարազատները դրամական փոխհատուցում են պահանջում 05/31/2014   09:53  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ն անդրադարձել է Ռուսաստանում վթարի ենթարկված «ԿամԱԶ»-ի վարորդ Հրաչյա Հարությունյանի գործով ընթացքող դատավարությանը:
Ինչպես լրատվամիջոցներին տեղեկացրել է ՀՀ ՄԻՊ աշխատակազմի՝ բռնությունների կանխարգելման վարչության պետ Երանուհի Թումանյանցը, այժմ գրավոր ընթացակարգով հարցաքննվում են տուժածները:
Նրա տեղեկացմամբ՝ դատավարության ընթացքում ոչ մի խախտում չի արձանագրվել, Հրաչյա Հարությունյանն ընդունել է մեղքը: Իսկ դատավարությունը երկար կտևի՝ մոտ մեկ տարի:
Հարցին, թե Հ.Հարությունյանը կտեղափոխվի՞ արդյոք Հայաստան, Ե.Թումանյանցը պատասխանել է, որ դա կպարզվի, երբ դատավճիռ կլինի:
Հ.Հարությունյանի դուստրը տեղեկացրել է, որ մահացածների հարազատները դրամական փոխհատուցում են պահանջում, ինչին իրենք կողմ են, բայց դատարանը կորոշի, թե որքան գումար պետք է փոխհատուցվի:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հրապարակ» օրաթերթի` 31.05.2014թ. համարում:
10:25 08/04/2014  |  ՄամուլՀրաչյա Հարությունյանն ընդունել է որ խախտել է ճանապարհային երթևեկության կանոնները
09:07 04/04/2014  |  ՄամուլՀրաչյա Հարությունյանի գործով հետաքննությունն ավարտվել է. գործը դատախազի մոտ է

“Грапарак”: Родственники погибших в крупном ДТП в Подмосковье с участием Г. Арутюняна требуют выплаты материальной компенсации 05/31/2014   10:40  |  Пресса
Газета “Грапарак” пишет о судебном процессе по делу о ДТП в Новой Москве с участием водителя попавшего в аварию грузовика марки”КамАЗ” – гражданина Армении Г. Арутюняна.
Издание со ссылкой на начальника управления по предотвращению насилия аппарата омбудсмена Армении Ерануи Туманянц сообщает, что пострадавших в результате ДТП допрашивают в порядке письменной процедуры.
По имеющимся у нее сведениям, в ходе слушаний ни одного нарушения не было зафиксировано. Грачья Арутюнян признал себя виновным. Судебный процесс будет идти долго.
Что же касается возможной экстрадиции Г. Арутюняна в Армению, то Е. Туманянц отметила, что об этом станет известно после вынесения приговора.