Կարեն Բոթոյանը կհեռացվի նաև «Օրինաց երկիր» կուսակցությունից 05/23/2014   12:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի «Օրինաց երկիր» խմբակցության անդամ Կարեն Բոթոյանը նախապես հայտնել է խմբակցությանը, որ կառավարության կողմից իր և իր գործարար աներոջ վրա ճնշումներ են գործադրվել` պարտադրելով պատգամավորին կողմ քվեարկել կառավարության ծրագրին: Հակառակ դեպքում` սպառնացել ստուգումներ իրականացնել նրանց պատկանող բիզնեսում: Ընդ որում` պատգամավորը տվել է վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի և Ֆինանսների նախարար Գագիկ Խաչատրյանի անունները:
Այս մասին այսօր ճեպազրույցում հայտարարեցին խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը և խմբակցության անդամ Իշխան Խաչատրյանը` ընդգծելով, որ խմբակցությունը մինչև քվեարկությունը կայացած նիստում պատգամավորին` ՕԵԿ դիրքորոշմանը դեմ գնալու և կողմ քվեարկելու որոշման համար հեռացրել են խմբակցությունից:
ՕԵԿ ներկայացուցիչները հայտնեցին նաև, որ քանի որ Կ.Բոթոյանը ԱԺ նիստում իրողությունը ճշմարտացի չի ներկայացրել և չի ենթարկվել ՕԵԿ որոշմանը, կուսակցության քաղխորհրդի  առաջիկա նիստում կբարձրացվի նրան նաև կուսակցությունից հեռացնելու հարցը:
Ըստ Հ.Բիշարյանի` ցանկացած կուսակցությունում, երբ այն դառնում է ընդդիմություն, կարող են լինել նման դեպքեր: Նա նաև հայտնեց, որ ընդդիմության շարքերը համալրելուց ի վեր երեկվա դրությամբ ՕԵԿ-ից հեռանալու մասին 17 դիմում է եղել: Բոթոյանը կդառնա 18-ը:

Карен Ботоян будет исключен и из рядов партии “Оринац еркир” 05/23/2014   13:07  |  Лента новостей
Член парламентской фракции “Оринац еркир” Карен Ботоян заранее сообщил ОЕ, что правительство оказало на него и на его бизнесмена-тестя давление, заставив парламентария проголосовать за программу нового Кабмина. В противном случае, грозились проверками на принадлежащих им бизнес-объектах. Причем депутат назвал имена премьер-министра Овика Абраамяна и главы Минфина Гагика Хачатряна.
Об этом на сегодняшнем брифинге заявила руководитель парламентской фракции “Оринац еркир” Эгине Бишарян, подчеркнув, что ОЕ исключила из рядов фракции своего депутата за его решение проголосовать “за” программу, что шло вразрез с позицией “Оринац еркир”.
Представители “Оринац еркир” заявили также, что политсовет “Оринац еркир“ на предстоящем заседании затронет вопрос об исключении К. Ботояна из рядов партии.
По словам Э. Бишарян, в любой партии, которая пополнила ряды оппозиции, могут произойти подобные случаи. Она также сообщила, что с того самого дня, когда ОЕ перешла в ряды оппозиции, поступило 17 заявлений о выходе из “Оринац еркир”. Заявление Ботояна – 18-е по счету.