Քննչական նորաստեղծ կոմիտեին շենք հատկացվեց 05/22/2014   13:37  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քաղաքաշինության նախարար Նարեկ Սարգսյանն այսօր կառավարության նիստում ներկայացրեց ՀՀ քննչական նորաստեղծ կոմիտեի շենքի վերանորոգման նպատակով գումար հատկացնելու մասին որոշումը:
Քննչական մարմնին գործադիրը հատկացրել է Երևանի Մամիկոնյաց 46/5 հասցեում գտնվող վարչական շենքը: Շենքի հիմնանորոգման նախագծանախահաշվային փաստաթղթերի մշակման նպատակով, Նարեկ Սարգսյանի խոսքով, 2014թ-ի բյուջեի պահուստային ֆոնդից որոշվել է տրամադրել 27 500 000 դրամ գումար:
Հաշվի առնելով հարցի հրատապությունը՝ քաղաքաշինության նախարարի առաջարկով կառավարությունը որոշեց թույլ տալ ՀՀ գնումների մասին օրենքով նախատեսված գնումներն իրականացնել բանակցային եղանակով, ինչպես Նարեկ Սարգսյանն ասաց. «հաշվի առնելով հարցի հրատապությունը, խնդիրն արագ լուծելու համար»:
Հարցի հրատապությունը հաշվի առնելով՝ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը 1 օր ժամանակ տվեց ֆինանսների և արդարադատության նախարարություններին` նախագծի վրա աշխատելու և առաջարկություններ ներկայացնելու համար:
Միաժամանակ՝ վարչապետը նկատել է, որ կարծես թե նախագծի նախնական արժեքը կազմում էր 1 մլն 800 000 դոլար, ինչին ի պատասխան քաղաքաշինության նախարարը պարզաբանեց որ ներկայացրած նախագծում արձանագրված գումարը ընդհանուր հատկացման 2.5  տոկոսն է կազմում, «բայց բանակցային եղանակով ավելի է պակասելու»,- հայտնեց Նարեկ Սարգսյանը:

Правительство Армении выделило новосозданному Следственному комитету здание 05/22/2014   14:37  |  Актуальная тема
Министр градостроительства Армении Нарек Саркисян на сегодняшнем заседании Правительства представил решение о предоставлении суммы на ремонт здания для новосозданного Следственного комитета РА.
Кабмин предоставил Следственному комитету административное здание, расположенное по адресу г. Ереван, ул. Мамиконяца 46/5. С целью разработки проектно-сметной документация для ремонта здания, по словам Нарека Саркисяна, было принято решение выделить из резервного фонда госбюджета 2014г.27 500 000 драмов.
С учетом актуальности данного вопроса по предложению министра градостроительства Правительство постановило разрешить осуществлять предусмотренные законом “О госзакупках” закупки посредством переговоров. Как отметил Нарек Саркисян, это делается для того, чтобы урегулировать вопрос в кратчайшие сроки.
Принимая во внимание вышеизложенное, премьер-министр Овик Абраамян предоставил Минфину и Минюсту всего один день на то, чтобы поработать над проектом и представить предложения.