Հովիկ Աբրահամյանն անտեղյակ է կառավարության անդամների ձեռնարկատիրական գործունեությունից 05/20/2014   12:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը չունի տեղեկատվություն, որ կառավարության անդամներից որևէ մեկը զբաղվում է ձեռնարկատիրական գործունեությամբ:
Այս մասին վարչապետը քիչ առաջ հայտարարեց  Ազգային ժողովի նիստում՝ ի պատասխան «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանի հարցի: Հ.Աբրահամյանն ընդգծեց, որ դա արգելված է Սահմանադրությամբ և ՀՀ օրենսդրությամբ:
Նշենք, որ կառավարությունը՝ վարչապետի գլխավորությամբ, ԱԺ-ում ներկայացնում է իր գործունեության ծրագիրը:

Премьер Армении не располагает информацией о предпринимательской деятельности членов Правительства 05/20/2014   13:12  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Овик Абраамян не владеет информацией о ведении членами Правительства предпринимательской деятельности.
Об этом чуть ранее премьер заявил на заседании парламента, отвечая на вопрос секретаря оппозиционной парламентской фракции Армянского Национального конгресса Арама Манукяна. О. Абраамян подчеркнул, что это запрещено Конституцией и законодательством РА.
Отметим, что Правительство во главе с премьер-министром представляет в парламенте программу своей деятельности.