Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շնորհավորել է ԶԼՄ ներկայացուցիչներին 05/03/2014   11:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շնորհավորել է ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներին՝ Մամուլի ազատության միջազգային օրվա կապակցությամբ:
Այդ առիթով քաղաքապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել, որում մասնավորապես ասվում է.
Զանգվածային լրատվամիջոցների հարգելի ներկայացուցիչներ, Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ Մամուլի ազատության համաշխարհային օրվա կապակցությամբ:
Համաշխարհային զարգացումների ներկա փուլում, երբ ավելի ու ավելի է կարևորվում քաղաքացիական հասարակության մասնակցությունը հանրային կարևորություն ունեցող որոշումների կայացման գործընթացին, առավել կարևոր ու պատասխանատու է դառնում զանգվածային լրատվամիջոցների դերը՝ թե որպես տեղեկատվության աղբյուրի և թե որպես խոսքի ազատության ու մարդու իրավունքների պաշտպանության ազդեցիկ միջոցի:
Որպես հասարակական կարծիքի ձևավորման հզոր գործիք՝ անչափ կարևոր է լրատվամիջոցների դերը նաև հանրային կարևոր նշանակություն ունեցող ծրագրեր կազմելու և կյանքի կոչելու հարցում:
Հայաստանյան լրատվական դաշտի շատ ներկայացուցիչներ այսօր պատվով են կրում իրենց պատասխանատու կոչումը և մասնագիտական բարձր որակներով, քաղաքացիական ակտիվ դիրքորոշմամբ իրենց գործուն մասնակցությունն են բերում մեր երկրի ու մեր սիրելի մայրաքաղաքի զարգացմանը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով՝ քաջառողջություն, ստեղծագործական հաջողություններ ու նորանոր ձեռքբերումներ եմ մաղթում բոլորիդ: Թող ձեր վերլուծական միտքը, սուր ու անաչառ գրիչն այսուհետ ևս ծառայեն ամենակարևոր նպատակին՝ մեր երկրի ու ժողովրդի բարօրության և բարեկեցության ապահովման առաջնահերթությանը:

Мэр Еревана Тарон Маргарян поздравил представителей СМИ с Международным днем свободы прессы 05/03/2014 12:08 | Лента новостей
Мэр Еревана Тарон Маргарян направил представителям СМИ поздравительное послание по случаю Международного дня свободы прессы.
В поздравительном послании градоначальника армянской столицы, в частности, отмечается:
“Уважаемые представители СМИ, от всей души поздравляю Вас с Международным днем свободы прессы.
На данном этапе мирового развития, когда большее значение придается участию гражданского общества в процессе принятия общественно значимых решений , еще более важной и ответственной становится роль средств массовой информации как информационного источника, так и действенного способа зашиты свободы слова и прав человека.
В качестве мощного средства формирования общественного мнения крайне важна роль СМИ в вопросе разработки общественно важных программ и их реализации.
Многие представители армянского медиа-поля сегодня с честью выполняют свое ответственное призвание и благодаря свпей активной гражданской позиции и профессиональным качествам вносят свой вклад в развитие нашей страны и столицы”.