Մոսկվայում ձերբակալվել է օրենքով գող Գիա Գալսկին 04/27/2014   14:02  |  Միջազգային լրահոս
Մոսկվայի դատարանը որոշում է կայացրել վրացի «օրենքով գող», 34-ամյա Գեորգի Զարանդիային Ռուսաստանից արտաքսելու մասին: Վերջինս հանցավոր աշխարհում առավել հայտնի է որպես Գիա Գալսկի:
Մինչեւ դատարանի որոշումն իրականացնելը` «օրենքով գողը» կմնա անօրինական միգրանտների համար նախատեսված կացարանում, որտեղ գտնվում է ապրիլի 25-ից: «Прайм Крайм»-ի տեղեկացմամբ՝ նրան արտաքսելու որոշումը դատարանը կայացրել է հենց ապրիլի 25-ին:
Կարդավա եղբայրների հայրենակիցն ու սանիկ Գիա Զարանդիան ձերբակալվել է ապրիլի լույս 24-ի գիշերը` Ռուսաստանում անօրինական մնալու համար:
Գործակալությունը հիշեցնում է, որ ռուս իրավապահների հետ Գիայի նախորդ «շփումը» եղել է 2012 թվականի ապրիլին, երբ նա ձերբակալվել էր թմրամիջոցների եւ կեղծ անձնագրի համար եւ դատապարտվել 1 տարվա ազատազրկման:
Մինչ նա պատիժ էր կրում` ՌԴ արդարադատության նախարարությունը որոշում կայացրեց նրա` Ռուսաստանի տարածքում մնալն աննպատակահարմար ճանաչելու մասին, սակայն Գիայի՝ կալանավայրից ազատ արձակվելուց հետո այս որոշումը չիրագործվեց: Արդյունքում, վրացի «օրենքով գողը» շարունակեց մնալ Ռուսաստանում

“Вор в законе” Гия Гальский задержан в Москве 04/27/2014 15:42 | Международные новости
В минувшую пятницу Замоскворецкий суд Москвы вынес постановление о принудительном выдворении за пределы России 34-летнего грузинского «вора в законе» Георгия Зарандия, более известного в криминальной среде, как Гия Гальский. Об этом сообщает ИА “Прайм Крайм”.
До исполнения решения суда «вор в законе» будет содержаться в спецприемнике для нелегальных мигрантов, куда он был помещен вечером того же дня.
Земляк и позапозапрошлогодний крестник братьев Кардава, Гия Зарандия, был задержан в ночь со среды на четверг сотрудниками ГУ МВД России по ЦФО у дома №49 по улице Народного Ополчения за незаконное пребывание на территории страны.
СМИ напоминает, что предыдущий опыт общения Гии Гальского с «шаболовскими» в апреле 2012 года, когда он был задержан со стандартным набором «запретов» - наркотиками и фальшивым паспортом, обернулся для него 1 годом лишения свободы. Во время отбытия наказания российский Минюст вынес распоряжение о нежелательности дальнейшего пребывания Зарандия на территории страны, однако после его освобождения в апреле прошлого года данное решение не было исполнено, что позволило «вору в законе» еще на год задержаться в России.