Ըստ կալանավորի՝ իրեն ստիպել են խոստովանել գողության կատարումը՝ սպառնալով սպանել. ՀՔԾ 04/23/2014   11:29  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ արդարադատության նախարարության «Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավոր Շ.Ա.-ի հաղորդման հիման վրա` ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՔԾ մամլո ծառայությունը:
Ըստ կալանավորի հաղորդման` 2013թ. փետրվարին ինքը բերման է ենթարկվել ՀՀ ոստիկանության Տաշիրի և Ստեփանավանի բաժիններ, որտեղ Լոռու մարզային վարչության պետի տեղակալը, հիշյալ բաժինների պետերը և օպերլիազորները ստիպել են իրեն խոստովանել Լոռու մարզի դպրոցներից մեկից գողության կատարումը, հակառակ դեպքում` սպառնացել են սպանել կամ անհիմն մեղադրել որևէ անձի սպանության փորձ կատարելու մեջ և դատապարտել:

Заключенный УИУ “Ванадзор” утверждает, что полицейские “выбивали” из него признание в краже под угрозой убийства 04/23/2014   11:50  |  Актуальная тема
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе Армении на основании заявления заключенного уголовно-исполнительного учреждения “Ванадзор” Ш.А., возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1ст. 309 УК РА. Об этом сообщает пресс-служба ССС РА.
Согласно заявлению заключенного, в феврале 2013г. он был подвергнут приводу в Таширское и Степанаванское отделения полиции, где заместитель начальника областного управления полиции Лорийской области, главы и оперуполномоченные вышеупомянутых отделений заставили его признаться в совершении кражи в одной из школ Лорийской области, в противном случае угрожали убить или безосновательно обвинить в совершении попытки убийства кого-либо и осудить за это.