Նախագահը ներկա է գտնվել ՀՀ փաստաբանների պալատի նոր մասնաշենքի բացմանը (լուսանկարներ) 04/22/2014   13:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել ՀՀ փաստաբանների պալատի, Փաստաբանական դպրոցի և Հանրային պաշտպանի գրասենյակի նոր մասնաշենքի բացման արարողությանը: Հանրապետության Նախագահը շրջել է նորաբաց շենքում, ծանոթացել վերոնշյալ հաստատությունների աշխատանքային, կրթական պայմաններին և գործունեության ծրագրերին:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը, շենքը վերանորոգվել և ՀՀ փաստաբանների պալատին է հանձնվել 2009-2012թթ. դատաիրավական բարեփոխումների ծրագրի շրջանակներում: Փաստաբանական դպրոցում, որն իրականացնում է նաև փաստաբանների վերապատրաստում, ներկայումս ուսանում է 63 ունկնդիր: Պատասխանատուների հավաստմամբ, ապագայում նախատեսվում է իրականացնել նաև հեռավար ուսուցում դպրոցի ունկնդիրների և փաստաբանների համար:

Президент Армении Серж Саргсян присутствовал на церемонии открытия нового корпуса здания Палаты адвокатов Армении 04/22/2014   14:20  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян во вторник, 22 апреля, присутствовал на церемонии открытия нового корпуса здания, в котором разместятся Палата адвокатов, Школа адвокатов, офис общественного защитника. Президент обошел новое здание, ознакомился с условиями работы и обучения, а также программами деятельности.
Как сообщает пресс-служба главы государства, здание было отремонтировано и передано Палате адвокатов в рамках программы судебно-правовых реформ 2009-2012 гг.
В Школе адвокатов, где проходят курсы переподготовки адвокаты, в настоящее время обучаются 63 слушателя. По заверениям ответственных сотрудников структуры, в обозримом будущем планируется организовать дистанционное обучение для слушателей и адвокатов.