Արթուր Բաղդասարյանը բարեխոսե՞լ է Սուրիկ Խաչատրյանի համար 04/18/2014   09:32  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ը գրում է, որ ըստ իրենց տեղեկությունների՝ վերջերս ՕԵԿ առաջնորդ Ա.Բաղդասարյանը և Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը հանդիպել են:
Ինչպես նշում է լրատվամիջոցը, իրենց հաջողվել է պարզել, որ վերջինս Ա.Բաղդասարյանից խնդրել է կոալիցիայից դուրս գալուց առաջ միջնորդել, որպեսզի իրեն նշանակեն արտակարգ իրավիճակների նախարար:
Ըստ թերթի՝ Արթուր Բաղդասարյանը Լիսկային առաջարկել է պատրաստվել նոր աշխատանքին  և մի լավ «մաղարիչ» կազմակերպել:
Թղթակիցը, տարածված լուրի կապակցությամբ, զրուցել է ՕԵԿ մամլո խոսնակ Արթուր Միսակյանի հետ, ով հերքել է, որ Արթուր Բաղդասարյանը բարեխոսել է Լիսկայի համար, և տարածված տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը: Նրանք՝ Արթուր Բաղդասարյանը և Սուրիկ Խաչատրյանը, անգամ չեն էլ հանդիպել:

Артур Багдасарян замолвил словечко за экс-губернатора Сюника Сурена Хачатряна? 04/18/2014   10:23  |  Пресса
По информации газеты “Жоговурд”, недавно лидер партии “Оринац еркир” А. Багдасарян и экс-губернатор Сюникской области Армении Сурен Хачатрян встретились.
Как отмечает издание, им удалось выяснить, что С. Хачатрян попросил А. Багдасаряна перед тем, как выйти из состава правящей коалиции, похлопотать о его назначении на пост главы МЧС Армении.
Как пишет газета, Артур Багдасарян порекомендовал Лиске готовиться к новой работе и устроить в лучшем виде “магарыч”.
Корреспондент издания побеседовал по поводу муссируемых сведений с пресс-секретарем “Оринац еркир” Артуром Мисакяном, который опроверг слухи о том, что Артур Багдасарян замолвил словечко за Лиску, и заявил, что “данная информация не соответствует действительности: Артур Багдасарян и Сурен Хачатрян даже не встречались”.