«Դեմ եմ»-ը դարձյալ չընդունեց Տիգրան Սարգսյանի` երկխոսելու առաջարկը 04/09/2014   16:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Դեմ եմ» նախաձեռնության անդամների պահանջին Ֆինանսների նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատարի փոխարեն արձագանքեց ՀՀ նախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
Քիչ առաջ նա Դավիթ Սարգսյանի ուղեկցությամբ հանդիպման եկավ Հանրապետության հրապարակում հավաքվածների հետ: Ի դեպ, ֆինանսների նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատարի այս քայլը, ակցիայի կազմակերպիչները բովանդակազուրկ որակեցին:
Տիգրան Սարգսյանը ակցիայի կազմակերպիչներին դիմեց նախկինում արդեն հնչեցրած իր առաջարկով` մասնակցել այս խնդրի լուծման նպատակով կազմված աշխատանքային խմբի աշխատանքներին:
Նախաձեռնության անդամները, սակայն, մերժեցին Տիգրան Սարգսյանի երկխոսության առաջարկը:
«Չի կարելի երկխոսել դատարանի որոշման շուրջ»,- հայտարարեց «Դեմ եմ» նախաձեռնության անդամ Դավիթ Մանուկյանը: Նա նաև հիշեցրեց, որ կառավարության վաղվա նիստում էլեկտրոնային ինքնաշխատ հաշվիչն անջատելու մասին որոշման նախագիծը ներառելու իրենց պահանջը մնում է ուժի մեջ:
Այսքանով այսօրվա հանրահավաքը հայտարարվեց ավարտված: Ակցիայի ավարտին կազմակերպիչները հայտարարեցին՝ ապրիլի 12-ին ավելի բազմամարդ հանրահավաք կազմակերպելու մասին:

Гражданская инициатива “Я против”отклонила очередное предложение экс-премьера Тиграна Саркисяна о начале диалога 04/09/2014   18:26  |  Лента новостей
На требование участников акции протеста гражданской инициативы “Я против”, бойкотирующей внедрение в Армении обязательной составляющей накопительной пенсионной системы, отреагировал и.о. премьер-министра РА Тигран Саркисян.
Т. Саркисян в сопровождении Давида Саркисяна пришел на встречу с собравшимися на Площади Республики. Сей шаг и.о. министра финансов организаторы акции протеста охарактеризовали как бессмысленный.
Т. Саркисян обратился к активистам с ранее уже озвученным предложением принять участие в работе группы, сформированной для решения проблемы. Члены инициативы, однако, вновь отклонили предложение Тиграна Саркисяна начать диалог.
“Нельзя вести диалог вокруг решения Конституционного суда”, – заявил член гражданской инициативы “Я против” Давид Манукян, добавив, что выдвинутое ими требование к правительству о включении проекта решения об отключении электронного автоматизированного калькулятора расчета остается в силе.
Было объявлено о завершении митинга. Организаторы заявили о проведении многолюдного митинга 12 апреля.
15:25 17/03/2014  |  Лента новостейМолодые ученые Армении тоже вышли на борьбу против “пенсионной обязаловки”
16:22 14/03/2014  |  Лента новостейО чем говорили неправящие фракции парламента Армении за закрытыми дверями?