«Ժառանգություն». Չորս քաղաքական ուժերի ղեկավարների հանդիպումը՝ խմբակցությունների հետագա համագործակցության անհրաժեշտ պայման 04/07/2014   12:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ժառանգություն» կուսակցությունը մշտապես եղել է քաղաքական եւ քաղաքացիական ուժերի համախմբման  ջատագովը՝ հստակ գիտակցելով, որ միայն այդ ճանապարհով է հնարավոր փոխել երկրում ստեղծված ծանր իրավիճակը: Այդ նպատակով «Ժառանգություն»-ը դարձավ խորհրդարանական չորս ուժերի համագործակցության նախաձեռնողներից մեկը:
Այս մասին, մասնավորապես, ասված է ՀՀ ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության լրատվական ծառայության տարածած հայտարարության մեջ:
Ըստ «Ժառանգության»՝ թեեւ  իրենք մշտապես հայտարարել են եւ այժմ էլ գտնում են, որ երկրում անհրաժեշտ է համակարգային եւ ամբողջական իշխանափոխություն, սակայն տվյալ քաղաքական իրավիճակում չորս քաղաքական ուժերի կողմից միասնական համաձայնեցված քաղաքական օրակարգ դարձավ, որպես փուլային եւ մարտավարական քայլ, կառավարության հրաժարականի պահանջը:
«Վարչապետի՝ իշխանությունների կողմից ակնհայտորեն մինչ այդ չպլանավորված հրաժարականը, արդյունք էր հենց այս միասնության եւ քաղաքացիական կառույցների համատեղ արդյունավետ գործողությունների, որն իր մեջ պարունակում է երկրում վերջապես վիճակ փոխելու իրական ներուժ:
Եւ այժմ օրախնդիր է դարձել ընդդիմադիր ներխորհրդարանական համագործակցության ձեւաչափը վերափոխելու միջկուսակցական միասնական ճակատի, որը կարող է առավել վստահություն ներշնչել չորս քաղաքական ուժերի հետագա համագործակցությանը, ինչպես նաեւ՝ դառնալ համաժողովրդական ընդվզման հերթական շրջափուլ՝ քաղաքական եւ քաղաքացիական ուժերի առավել լայն ընդգրկմամբ»,-հայտարարում է «Ժառանգություն»-ը՝ հավելելով, որ այդ իսկ պատճառով իրենք գտնում են, որ այժմ առաջնային է դարձել չորս քաղաքական ուժերի օրակարգում մինչ օրս տեղ գտած, սակայն ինչ-ինչ պատճառներով չիրականացված կուսակցությունների ղեկավարների հանդիպումը, որի ընթացքում առաջին դեմքերի մակարդակով պայմանավորվածություն ձեռք կբերվի հետագա քայլերի մարտավարության եւ համատեղ պայքարի ռազմավարության վերաբերյալ:
«Այդ հանդիպումը մենք դիտում ենք  խորհրդարանական չորս խմբակցությունների մաս կազմող ուժերի հետագա  համագործակցության անհրաժեշտ պայման»,-ընդգծում է «Ժառանգություն»-ը:

“ Наследие” обозначило приоритеты дальнейшего сотрудничества четырех непровластных фракций парламента Армении 04/07/2014   14:08  |  Лента новостей
Партия “Наследие” всегда была апологетом объединения политических и гражданских сил, четко осознавая, что лишь этим путем возможно изменить сложившуюся в стране тяжелую ситуацию. И именно с этой целью “Наследие” выступило инициатором сотрудничества четырех непровластных парламентских сил. Об этом, в частности, говорится в распространенном пресс-службой партии “Наследие” заявлении.
“Несмотря на то, что мы всегда заявляли и сейчас считаем, что страна нуждается в системной и полной смене власти, однако в данной политической ситуации требование отставки, как поэтапный и тактический шаг, стало единой согласованной повесткой дня четырех непровластных политичексих сил.
Незапланированная властями до этого отставка премьера стала результатом именно этой консолидации и эффективного взаимодействия с гражданскими структурами, которое содержит в себе реальный потенциал для окончательного изменения ситуации в стране.
На данном этапе важной задачей является изменение формата сотрудничества парламентских сил на единый межпартийный фронт, что может внушить максимум доверия к дальнейшему сотрудничеству, а также стать очередным этапом всенародного восстания с гораздо более широкой вовлеченностью политических и гражданских сил”, - заявляет “Наследие”, добавляя, что теперь приоритетной стала встреча лидеров четырех политических сил, на которой на уровне первых лиц будет достигнута договоренность относительно тактики действий и стратегии совместной борьбы.
Эту встречу мы рассматриваем в качестве необходимого условия для дальнейшего сотрудничества четырех политических сил”, - отмечается заявлении “Наследия”.
15:23 14/03/2014  |  Лента новостей Степан Маркарян: Вопрос об отставке правительства Армении будет определенно включен в повестку дня парламента
14:48 14/03/2014  |  Лента новостейГалуст Саакян затрудняется предугадать намерения 4 непровластных фракций парламента Армении