Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 04/03/2014   16:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 2-ից 3-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 7 դեպքից բացահայտվել է 6-ը, խարդախության` 6, կողոպուտի 1 և յուրացման 2 դեպքերը բացահայտվել են:
Բացահայտվել է գողության 4 դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության` 5, մարմնական վնասվածք հասցնելու և ավազակային հարձակման 1-ական դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 5 պատահար. 1 մարդ զոհվել է, 8-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие сутки в республике было зарегистрировано 5 ДТП, один человек погиб 04/03/2014   17:25  |  Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, из 7 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период между 2 и 3 апреля, было раскрыто 6, было раскрыто также 6 случаев мошенничества, 1 случай грабежа, 2 случая присвоения и 4 случая кражи. Об этом сообщается на официальном сайте Полиции РА.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто 5 случаев кражи, по 1 случаю нанесения телесных повреждений и разбоя.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 5 ДТП: 1 человек погиб, 8 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.