Ուկրաինացի կանայք ռուս տղամարդկանց սպառնում են «սեռական պատժամիջոցներ» կիրառել 03/26/2014   14:42  |  Միջազգային լրահոս
«Մի տուր ռուսին» առցանց համայնքում ուկրաինացի կանայք կոչ են անում իրենց համաերկրացի կանանց իրենց զուգընկեր ընտրել միայն ուկրաինացի տղամարդկանց: Կանայք կարծում են, որ այս յուրօրինակ կերպով իրենք պայքարում են «թշնամու» դեմ: Այդ մասին գրում է «Life News»-ը:
Հաղորդվում է, որ աղջիկները կազմակերպել են իրենց շարժման կարգախոսով վերնազգեստների վաճառք, որոնցից յուրաքանչյուրի արժեքը եղել է 23 ԱՄՆ դոլար: Ստացված հասույթն էլ պատրաստվում են նվիրաբերել Ուկրաինայի բանակի կարիքների համար:
Հատկանշական է, որ Ուկրաինայում ռուսների հետ սեքսով չզբաղվելու կոչը առաջացրել է ոչ ադեկվատ արձագանք:
Ավելի վաղ ուկրաինական Femen շարժման այլ ակտիվիստներ բողոքի ցույց էին կազմակերպել Սիմֆերոպոլում:
Հակապուտինյան պաստառներով կիսամերկ աղջիկները հայտնվել են ցույցի ամենաթեժ պահին և իրենց աջակցությունը հայտնել հանրահավաքին: Ակտիվիստները փորձել են խանգարել հանրահավաքը, բայց նրանք շատ արագ կալանավորվել են կազակների և ժողովրդական համախոհների կողմից:

"Не дай русскому!" Украинки грозят “сексуальными санкциями” российским мужчинам 03/26/2014   10:14  |  Международные новости
В интернет-сообществе "Не дай русскому!" украинские дамы призывают всех жительниц своей страны выбирать себе в партнеры только украинских мужчин. Дамы считают, что таким экстравагантным образом они "борются с врагом", пишет Life News.
Сообщается, что девушки организовали продажу футболок с логотипом и лозунгом движения. Цена каждой - 23 доллара. Все вырученные средства "чернобровые" планируют пожертвовать на нужды армии Украины.
Примечательно, что в самой Украине призыв не заниматься сексом с русскими вызвал неоднозначную реакцию.
Ранее другие активистки из украинского движения Femen устроили акцию протеста в Симферополе. Полуголые девушки с антипутинскими плакатами появились в разгар демонстрации в поддержку решения о проведении референдума. Активистки попытались сорвать митинг, но их быстро задержали казаки и народные дружинники.