3000 դոլարով գնած կեղծ դիպլոմով ՔԿՀ աշխատակիցը փորձել է պաշտոն ստանալ 03/26/2014   11:07  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթում ավարտվել է ՀՀ Արդարադատության նախարարության «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկի պահպանության ապահովման բաժնի երկրորդ կարգի մասնագետ Մուշեղ Վարդանյանի կողմից իրավունք վերապահող ակնհայտ կեղծ փաստաթուղթ օգտագործելու դեպքի առթիվ`  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 325-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը, նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ Մուշեղ Վարդանյանը քրեակատարողական հիմնարկի ապահովման բաժնի առաջատար մասնագետի թափուր հաստիքին նշանակվելու համար օգտագործել է իրավունք վերապահող ակնհայտ կեղծ փաստաթուղթ:
Նա, սովորած չլինելով Ուկրաինայի Հանրապետության Ի.Ֆրանկոյի անվան Լվովի պետական տնտեսագիտական համալսարանում և տնտեսագետի որակավորում չունենալով, 2001թ. աշնանը ոմն Սերյոգայից 3000 ԱՄՆ դոլար գումարով ձեռք է բերել կեղծ դիպլոմ, որը 2013թ. սեպտեմբերի 27-ին ներկայացրել է ՀՀ Արդարադատության նախարարության «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկի կադրերի և անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքների խմբի ղեկավարին:
Մուշեղ Վարդանյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 325-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:

В Армении сотрудник УИУ “Артик” пытался с помощью фальшивого диплома продвинуться по службе 03/26/2014   11:28  |  Криминальная хроника
В Специальной следственной службе Армении завершилось предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по ч. 1 ст. 325 УК РА по факту использования специалистом второй категории отдела обеспечения охраны УИУ “Артик” Мушегом Варданяном заведомо поддельного диплома.
Как сообщается на официальном сайте ССС РА, следствием было установлено, что Мушег Варданян использовал заведомо подложный документ с тем, чтобы его назначили на вакантную должность ведущего специалиста.
Он, не пройдя обучения на экономическом факультете Львовского национального университета имени Ивана Франко, осенью 2001г. приобрел за 3000 долларов от некого Сережи липовый диплом, который 27 сентября 2013г. представил руководителю группы по работам с кадрами и персоналом УИУ “Артик”.
Мушегу Варданяну предъявлено обвинение по признакам ч. 1ст. 325 УК РА.
Следователь, завершивший расследование, направил дело с обвинительным заключением осуществляющему процессуальное руководство прокурору для утверждения и передачи в суд.