Արագածոտնի գյուղերի բնակիչների պայքարն ընդդեմ ՀԷԿ-ի կառուցման շարունակվում է. ճանապարհը դարձյալ փակել էին 03/20/2014   09:46  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ը գրում է, որ երեկ Արագածոտնի մարզի յոթ գյուղերի բնակիչները դարձյալ փակել էին Երևան-Վանաձոր ավտոճանապարհը:
Նրանք արդեն մեկ ամիս է պայքարում են  տարածքում ՀԷԿ-ի կառուցման դեմ:
Օրվա երկրորդ կեսին, ինչպես նշում է թերթը, վիճաբանություն է տեղի ունեցել ոստիկանների, մարզպետի և բնակիչների միջև:
Գյուղացիների հետ հանդիպել է ՀՀ փոխվարչապեստ Արմեն Գևորգյանը և իր խոսքում նշել, որ ՀԷԿ-ի հարցով հանձնաժողովի աշխատանքներն ավարտվելուն պես՝ անձամբ կհայտնի վերջնական որոշման մասին, ինչին գյուղացիները չեն հավատացել:

Жители семи сел Арагацотнской области Армении перекрыли межгосударственную трассу в знак протеста против строительства ГЭС 03/20/2014   10:07  |  Пресса
Накануне жители семи сел Арагацотноской области Армении перекрыли межгосударственную трассу Ереван-Ванадзор.
Они уже месяц борются против строительства ГЭС.
Во второй половине дня, как отмечает газета, произошла перепалка между полицейскими, губернатором и местными жителями.
Вице-премьер, министр территориального управления Армении Армен Геворкян встретился с местными жителями и заявил, что по окончании работы комиссии по строительству ГЭС в Арагацотнской области республики, он лично проинформирует их об окончательном решении, чему сельчане не поверили