ԱԺ ոչ իշխանական 4 խմբակցությունները փորձում են համաձայնության գալ քաղաքական պլատֆորմի շուրջ 03/14/2014   16:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ ոչ իշխանական 4 խմբակցություններն այսօրվա դռնփակ նիստում քննարկել են ընդհանուր մոտեցումները, թե առաջիկայում ինչ քաղաքական պլատֆորմ եւ տնտեսական ծրագրեր են ներկայացնելու՝ կառավարության հրաժարականի հետ կապված։ Այս մասին հանդիպումից հետո լրագրողներին հայտնեց «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը՝ հավելելով, որ քննարկումները դեռ կշարունակվեն մարտի 19-ին՝ հաջորդ քառօրյային ընդառաջ։
Նա կարծիք հայտնեց, որ այդ քննարկումից հետո ամբողջական տեսքով կներկայացնեն իրենց «ճանապարհային քարտեզը»։
Հարցին, թե երբ ԱԺ նիստում կբարձրացվի կառավարությանն անվստահություն հայտնելու հարց, Ռ.Հակոբյանը նշեց, որ ժամկետների վերաբերյալ վերջնական որոշում չկա։
Ըստ նրա՝ հաջորդ շաբաթ կայանալիք հանդիպման ընթացքում կհաստակեցվի 4 քաղաքական ուժերի կողմից քառօրյայի ժամանակ բարձրացվելիք հարցերը՝ վստահեցնելով, որ մեկ արտահերթ հարց անպայման կլինի, բայց չորոշակիացրեց դրա բովանդակությունը։

Неправящие фракции парламента Армении вновь не определились со сроком объявления вотума недоверия Правительству 03/14/2014 17:34 | Лента новостей
4 непровластные фракции на сегодняшнем заседании за закрытыми дверями обсудили общие подходы к формированию политической и экономической платформ в связи с вопросом об отставке Правительства. Об этом журналистам после встречи сообщил руководитель фракции “Наследие” Рубен Акопян. Он отметил, что они намерены продолжить консультации 19 марта перед предстоящими четырехдневными заседаниями парламента.
Он выразил мнение, что после обсуждения они представят “дорожную карту”.
Р. Акопян также сообщил, что пока еще не удалось достичь окончательной договоренности по срокам инициирования вотума недоверия Правительству.
По его словам, на следующей неделе будут уточнены вопросы, которые планируется затронуть в ходе предстоящей четырехдневки.