Ուկրաինայի խորհրդարանն ընդունել է համաներման մասին օրենքի՝ իշխանության տարբերակը. ընդդիմությունը դժգոհ է 01/30/2014   11:18  |  Միջազգային լրահոս
Ուկրաինայի ընդդիմությունը և իշխանությունը նախօրեին այդպես էլ չեն կարողացել համաներման մասին օրենքի վերաբերյալ համաձայնության գալ:
Ընդունվել է իշխանության տարբերակը: Այն է՝ Եվրամայդանի ձերբակալված ակտիվիստներին ազատ կարձակեն, եթե 15 օրվա ընթացքում բողոքավորները կազատեն գրավված շենքերի մի մասը: Ընդ որում, նրանք կկարողանան շարունակել իրենց բողոքի ցույցը Մայդանում: Այս մասին հայտնում է Vesti.ua-ն:
Ընդդիմությունն այս տաբերակից գոհ չէ:
Նախօրեին Գերագույն ռադայի պատգամավորները 12 ժամ անցկացրել են դահլիճում: Տեղական ժամանակով ժամը 22:49-ին պատգամավորների  մեծամասնությունը՝  232-ը, քվեարկել են համաներման մասին օրենքի նախագծի օգտին:
Քվեարկությանը նախորդել էր խորհրդարան եկած նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչի հանդիպումը իշխող՝ «Ռեգիոնների կուսակցության» հետ:

Украинская Рада приняла закон об амнистии в редакции власти. Оппозиция не "рада" 01/30/2014   12:01  |  Международные новости
В среду процесс поиска компромисса между оппозицией и властью Украины оказался под угрозой, передают “Vesti.ua”. Согласно информации, стороны так и не договорились о законе об амнистии, который был принят в редакции власти — задержанных активистов Евромайдана выпустят, только если в течение 15 дней протестующие освободят часть захваченных зданий (хотя они и смогут продолжать акцию протеста на Майдане). Оппозиция этим не довольна.
Депутаты сидели в здании под куполом 12 часов. Большинство 232 голосами проголосовало за свой закон об амнистии. Проголосовали 189 регионалов (из 204), 32 коммуниста и 11 внефракционных. В оппозиции, которая настаивала на амнистии без всяких условий, говорят, что их проект были готовы поддержать 52 регионала. Но для убеждения своих соратников в парламент прибыл сам президент Виктор Янукович, и фракция проголосовала, «как надо», пишут “Vesti.ua”.