ՊՆ նախկին քննիչը, վստահությունը չարաշահելով, տիրացել է իր գույքին. ՀՔԾ 01/15/2014   11:36  |  Քրեական խրոնիկոն
Քաղաքացի Ա.Ա.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից:
Ըստ Ա.Ա.-ի հաղորդման` ՀՀ Պաշտպանության նախարարության քննչական ծառայության նախկին քննիչը, չունենալով անհրաժեշտ ֆինանսական միջոցներ և եկամուտներ՝ խոշոր չափի արժեք ունեցող գույք գնելու համար, խարդախություն կատարելու նախնական դիտավորությամբ, օգտագործելով պաշտոնեական դիրքը, չարաշահել է իր վստահությունը:
4 ամսում ավտոմեքենայի արժեքը վճարելու կեղծ խոստմամբ Ա.Ա.-ին գցելով մոլորության մեջ` 2011թ. սեպտեմբերի 4-ին հափշտակել է խոշոր չափի արժեք ունեցող ավտոմեքենան:

Экс-следователь Минобороны Армении путем обмана присвоил чужое имущество. ССС РА завела уголовное дело 01/15/2014   13:01  |  Криминальная хроника
По подготовленным на основании заявления гражданина А.А. в Специальной следственной службе Армении материалам возбуждено уголовное дело по признакам п.2 ч.2 ст. 178 УК РА. Об этом сообщает официальный сайт ССС РА.
Как сообщили в пресс-службе ССС Армении, согласно заявлению А.А., экс-следователь следственной службы Минобороны Армении, не располагая необходимыми финансовыми средствами и доходами для приобретения дорогостоящего имущества, используя по предварительному умыслу свое должностное положение, злоупотребил его доверием . Дав ему ложное обещание выплатить сумму в течении 4 месяцев, он ввел А.А. в заблуждение и 4 сентября 2011 г. расхитил у него дорогостоящий автомобиль.