Հայտնաբերել են տարբեր տեսակի հոգեներգործուն դեղահաբեր 01/13/2014   15:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 11-ին` ժամը 18:00-ին, ոստիկանության Մաշտոցի բաժնի ծառայողները, հոգեներգործուն դեղամիջոցներ պահելու կասկածանքով, Շինարարների փողոցի 15 շենքի բնակարաններից մեկից բերման են ենթարկել 1974 թ. ծնված Արթուր Հ.-ին, որի բնակարանի հյուրասենյակում հայտնաբերվել է «Ազելեպտին» տեսակի հոգեներգործուն դեղահաբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջից:
Հայտնաբերվածն ուղարկվել է դատաքիմիական փորձաքննության:
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ նա դեղամիջոցը հունվարի 3-ին ձեռք է բերել 1970 թ. ծնված Ռոբերտ Ղ.-ից:
Վերջինիս բնակարանի խոհանոցի սեղանից հայտնաբերվել են 65 հատ «Տրիֆտազին», 20 հատ «Ազալեպտին» և 20 հատ «Գալոպերիդոլ» հոգեներգործուն դեղահաբեր:
Ռոբերտ Ղ.-ն նույն օրը, ժամը 21.00-ին, բերման է ենթարկվել բաժին և բացատրություն տվել, որ նշված դեղահաբերը պատկանում են իրեն և ինքն է Արթուր Հ.-ին տվել «Ազալեպտին» հոգեներգործուն դեղահաբը:

В доме у жителя Еревана изъяты психотропные препараты разного типа 01/13/2014   15:36  |  Лента новостей
11 января, в 18.00 сотрудники отдела полиции Маштоца по подозрению в хранении психотропных лекарств в одном из домов по улице Шанарарнери 15 задержали и подвергли приводу Артура Г., 1974 г.р. В гостиной его квартиры правоохранители обнаружили психотропный препарат “Азалептин”. Об этом сообщает официальный сайт полиции РА.
Найденное направлено на судебно-химическую экспертизу.
В результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий было установлено, что он приобрел лекарство 3 января у Роберта Г., 1970 г.р.
В квартире последнего были обнаружены психотропные препараты, как то: 65 таблеток “Трифтазина”, 20 таблеток “Азалептина” и 20 таб. “Галоперидола”.
Роберт Г. в тот же день был подвергнут приводу в полицейский отдел и дал разъяснения, согласно которым указанные таблетки принадлежат ему и что он отдал Артуру Г. психотропный препарат “Азалептин”.