Հայկ Ալումյանի բողոքների քննության գործով դատարանին քննիչը տրամադրեց փաստաթղթերի ցուցակները 01/13/2014   14:25  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատարանում, դատավոր Արմեն Բեքթաշյանի նախագահությամբ, այսօր Հայկ Ալումյանի բողոքների քննության գործով քննիչը դատարանին տրամադրել էր Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանի տան մոտ տեղի ունեցած դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործում առկա փաստաթղթերի ցուցակները:
Նշենք նաև, որ նախորդ նիստին քննիչը հրաժարվել էր փաստաթղթերի ցուցակները տրամադրել:
Հայկ Ալումյանը դրանց ծանոթանալու համար 30 րոպե ժամանակ խնդրեց, սակայն  այդ ընթացքում չհասցրեց ծանոթանալ և դատարանից խնդրեց 1-2 օր տրամադրել։
Հունվարի 20-ին կայանալիք նիստին Հայկ Ալումյանը դատարանին կհայտնի իր դիրքորոշումը:
12:01 04/11/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀայկ Ալումյանի երկրորդ դիմումի գործով եւս դատավորը դիմեց դատարանի նախագահին
16:35 18/10/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԲուդաղյանները մրցում են Սուրիկ Խաչատրյանի, դատախազության և դատարանի հետ (Տեսանյութ)
13:40 07/09/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՍուրիկ Խաչատրյանի որդու նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է
12:28 06/09/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ Հայկ Ալումյանը դեռ չի բողոքարկել զինդատախազի գործողությունները. նշանակվել է նոր փորձաքննություն

Слушания по искам Айка Алумяна: следователь предоставил перечень документов по делу об инциденте у дома экс-губернатора Сюника 01/13/2014   15:12  |  Криминальная хроника
В суде столичных административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун под председательством судьи Армена Бекташяна сегодня следователь предоставил по делу об исках адвоката Айка Алумяна списки существующих документов в уголовном деле по факту инцидента возле особняка экс-губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна.
Отметим, что на предыдущем заседании следователь отказался предоставить перечень документов.
Айк Алумян попросил 30 минут на ознакомление с документами, однако не сумел за это время справиться с задачей и попросил предоставить ему еще 1-2 дня.