Հայկ Ալումյանը դեռ չի բողոքարկել զինդատախազի գործողությունները. նշանակվել է նոր փորձաքննություն 09/06/2013   12:28  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի տան մոտ տեղի ունեցած միջադեպի գործով նշանակվել է համալիր փորձաքննություն: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Արտակ Բուդաղյանի փաստաբան Հայկ Ալումյանը՝ հավելելով, որ նախաքննական մարմինը Արտակ Բուդաղյանին ներկայացրել է փորձաքննություն նշանակելու մասին որոշում:
Փաստաբանի տեղեկացմամբ՝ խոսքը գնում է դատաբժշկական, դատակենսաբանական, դատաքիմիական, դատատեսաձայնագրային, և մի շարք այլ փորձաքննությունների մասին, որոնց արդյունքները ըստ Հայկ Ալումյանի՝ շատ հանգամանքներ կպարզեն:
Նշենք նաև, որ փաստաբան Հայկ Ալումյանը նախօրեին հայտարարել էր, որ պատրաստվում է բողոքարկել զինդատախազի գործողությունները՝ Գլխավոր դատախազին, կապված  Արտակ Բուդաղյանին մեղադրանք առաջադրելու հետ:  Փաստաբանը նշեց, որ դեռ չի բողոքարկել, քանի որ զինդատախազը դեռ իր որոշումը չի ուղարկել, «ես գրավոր դիմել է որպեսզի ինձ տրամադրվի այդ մերժումը և ես կարողանամ այն բողոքարկել Գլխավոր դատախազին»,- ասաց Հայկ Ալումյանը:
Ինչ վերաբերում է Արտակ Բուդաղյանի և 4 անձանց առերեսմանը, ապա Փաստաբանը նշեց, որ այն դեռ տեղի չի ունեցել և օրն էլ առայժմ  նշանակված չի:
09:40 30/08/2013  |  Մամուլ«ԻՐԱՎՈՒՆՔ»: Հայկ Ալումյան. Եթե չմոնտաժված կադրերը նայեք, կտեսնեք, Ավետիք Բուդաղյանին մոտեցող մարդկանց մոտ նաև զենքեր կան
11:09 29/08/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Այդ ո՞ր խելագարը զինված հարձակում կկատարեր մինչև ատամները զինված խումբ ունեցող Սուրիկ Խաչատրյանի տան վրա»
14:00 28/08/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՌ.Սահակյան. Տիգրան Խաչատրյանը որսորդական հրացանից կրակել է անհրաժեշտ պաշտպանությամբ
10:46 28/08/2013  |  Մամուլ«ԱՌԱՎՈՏ»: Զինդատախազի տեղակալը Գորիսի դեպքի կապակցությամբ. «Իրականացվում է, բառիս ամենալայն իմաստով, օբյեկտիվ նախաքննություն»
16:12 26/08/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկ Ալումյան. «Ա. Բուդաղյանը ներկայացվում է որպես ագրեսոր»
17:24 23/08/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀայկ Ալումյան. «ՊՆ-ն քննչականի հաղորդագրությունը հիմարություն է»
10:32 23/08/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ Մեղադրյալ Արտակ Բուդաղյանը կրկին հրավիրվել է հարցաքննության
16:48 21/08/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՓաստաբանը Սուրիկ Խաչատրյանի որդու նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու միջնորդություն է ներկայացրել

Айк Алумян пока не обжаловал действия военного прокурора Армении в связи с предъявленным Артаку Будагяну обвинением. Назначена новая экспертиза 09/06/2013   13:13  |  Актуальная тема
По факту инцидента, имевшего место возле дома ныне уже отставного губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна, назначена комплексная экспертиза. Об в этом в беседе с корреспондентом информагентства “ФактИнфо” сообщил адвокат Артака Будагяна Айк Алумян. Он также добавил, что орган предварительного следствия представил Артаку Будагяну решение о назначении экспертизы.
Как сообщает адвокат, речь идет о судебно-медицинской, судебно-биологической, судебно-химической, судебно-фоноскопической и ряде других экспертиз, результаты которых, по словам Айка Алумяна, прольют свет на многие обстоятельства инцидента.
Отметим, что адвокат Айк Алумян накануне заявил, что готовится обжаловать у генпрокурора действия военного прокурора в связи с предъявленным Артаку Будагяну обвинением. Адвокат отметил, что еще не обжаловал, поскольку военный прокурор пока не отправил свое решение, “Я в письменной форме обратился с тем, чтобы мне предоставили отказ и чтобы я смог обжаловать его у генпрокурора”, - отметил Айк Алумян.
Что касается очной ставки между Артаком Будагяном и 4 лицами, то адвокат отметил, что она еще не состоялась и что день его проведения еще не назначен.