Պատգամավորի կողմից Սուրենյանցին ծեծելու դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում 01/11/2014   14:38  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սուրեն Սուրենյանցի ու Ազգային ժողովի «ԲՀԿ»-ական  պատգամավոր Վահան Կարապետյանի միջև վիճաբանության դեպքի  առթիվ Հատուկ քննչական ծառայությունում  նյութեր են նախապատրաստվում:
«Փաստինֆո»-ի ունեցած տեղեկություններով՝  բացառված չէ, որ առաջիկա օրերին քրեական գործ կհարուցվի պատգամավորի կողմից Ս.Սուրենյանցին ծեծելու համար:
Հիշեցնենք, որ  ըստ մամուլի հրապարակումների՝  դեկտեմբերի 14-ի երեկոյան  Լենինգրադյան փողոցում գտնվող «Չերի» ռեստորանում ԲՀԿ ֆրակցիայի պատգամավոր Վահան Կարապետյանն ու Սուրեն Սուրենյանցը վիճել են միմյանց հետ:
Վեճն այնքան է թեժացել, որ ԲՀԿ-ական պատգամավորը ազատություն է տվել ձեռքերին, նա  քաշքշել է Սուրենյանցին, ապա՝ ապտակներ հասցրել:

По факту потасовки между Суреном Суренянцом и депутатом от “Процветающей Армении” подготавливаются материалы 01/11/2014   15:36  |  Актуальная тема
По факту потасовки между Суреном Суренянцом и депутатом от парламентской фракции ППА Вааном Карапетяном в следственной службе подготавливаются материалы.
По имеющимся у ИА “ФактИнфо” сведениям, не исключено, что в ближайшие дни будет возбуждено уголовное дело по факту избиения Сурена Суренянца.
14 декабря в ресторанном комплексе “Черри” депутат от “Процветающей Армении” Ваан Карапятян и политолог Суреном Суренянц повздорили.
Во время ссоры страсти  накалились до такой степени, что депутат от ППА дал волю рукам: он влепил политологу пощечину.