Մահվան ելքով պատահար Երևան-Իջևան ճանապարհին 12/04/2013   16:53  |  Արտակարգ պատահարներ
Դեկտեմբերի 3-ին` ժամը 17:30-ին, Երևան-Իջևան ճանապարհի 58-րդ կիլոմետրին «ԳԱԶ-3110» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը փորձել է իր հոր և եղբոր հետ անսարք ավտոմեքենան հրելով երթևեկելի գոտուց դուրս բերել: Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունը, այդ ժամանակ դեպի Իջևանի ուղղությամբ ընթացող «ԳԱԶ-322132» մակնիշի միկրոավտոբուսի վարորդը, ճանապարհի մերկասառույցի պատճառով չկարողանալով կանգնեցնել ավտոմեքենան, առջևի մասով բախվել է «ԳԱԶ-3110»-ի հետևի հատվածին և վրաերթի ենթարկել վարորդի  հորն ու եղբորը, ինչի հետևանքով հայրը` 1945 թ. ծնված Հայկ Գյուրջոյանը, մահացել է, իսկ եղբայրը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Քննչական բաժանմունքում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 1-ին և 2-րդ մասերով հարուցվել է քրեական գործ:

Один человек погиб и один пострадал в ДТП на трассе Ереван-Иджеван 12/04/2013   17:25  |  Чрезвычайное просшествие
3 декабря, в 17.30 на 58-м километре автотрассы Ереван-Иджеван водитель автомобиля марки “ГАЗ -3110” пытался вместе с отцом и братом вывести заглохшую мащину с проезжей части. Как сообщает пресс-служба Полиции РА, водитель микроавтобуса марки “ГАЗ-322132”, движущегося в этот момент в сторону Иджевана, из-за гололеда на дороге потерял управление и врезался в заднюю часть “Волги”, сбив насмерть отца водителя – Айка Гюрджояна, 1945 г. р. В результате ДТП брат водителя с телесными повреждениями был госпитализирован в больницу.
По данному факту в следственном отделении возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1 и 2 ст. 242 Уголовного кодекса Армении.