72 մլն ԱՄՆ դոլարի չափով վարկային միջոցները կուղղվեն պետբյուջեի դեֆիցիտի ֆինանսավորմանը 12/04/2013   13:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովն այսօր վավերացրեց ՀՀ և Վերակառուցման և զարգացման միջազգային բանկի միջև «Զարգացման քաղաքականության առաջին վարկ» և ՀՀ և Միջազգային զարգացման ընկերակցության միջև «Զարգացման քաղաքականության առաջին ֆինանսավորում» վարկային համաձայնագրերը:
Ըստ ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Սուրեն Կարայանի՝  համաձայնագրերով նախատեսվում է Հայաստանի Հանրապետությանը համապատասխանաբար տրամադրել 31 մլն ԱՄՆ դոլար և 41 մլն ԱՄՆ դոլար:

В Армении кредитные средства в размере 72 млн. долларов планируется направить на финансирование дефицита госбюджета 12/04/2013   14:24  |  Лента новостей
Национальное Собрание Армении сегодня ратифицировало кредитные соглашения “”Первый кредит политики развития” между Республикой Армения и Международным банком реконструкции и развития(МБРР) и “Первое финансирование политики развития” между РА и Международной ассоциацией развития(МАР).
По словам заместителя министра финансов Сурена Караяна, по соглашению планируется предоставить Армении 31 млн. долларов США и 41 млн. долларов США соответственно.