Վարչական պատասխանատվության չենթարկելու համար ՊԵԿ աշխատակիցները կաշառք են պահանջել. ՀՔԾ 12/03/2013   14:07  |  Քրեական խրոնիկոն
Քաղաքացի Ռ. Գ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով հարուցվել է քրեական գործ:
Ըստ քաղաքացի Ռ. Գ.-ի հաղորդման` 2011 թվականի նոյեմբերին ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ Կապանի տարածքային հարկային տեսչության աշխատակիցներ ոմն Վ.-ն և ինքնությունը չպարզված երկու այլ աշխատակիցներ իր կնոջ մորը պատկանող ավտոտնակում մանրածախ առևտրով զբաղվելու համար վարչական պատասխանատվության չենթարկելու և ծառայության գծով հովանավորչության համար որպես կաշառք ամսական պահանջել են 60 000 ՀՀ դրամ:
Հարկային տեսչության աշխատակիցներին չենթարկվելու համար ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ օպերատիվ հետախուզական վարչության աշխատակիցներն ապօրինի վարչության ակտ են կազմել նրա նկատմամբ:

Сотрудники КГД требовали взятку за непривлечение к административной ответственности - Специальная следственная служба Армении 12/03/2013 15:16 | Криминальная хроника
По подготовленным на основании заявления гражданина Р.Г в Специальной следственной службе по п. 2 ч. 3 ст. 311 УК РА возбуждено уголовное дело.
Согласно заявлению гражданина Р.Г, сотрудники Капанской территориальной налоговой инспекции Комитета госдоходов – некто В. и еще двое сотрудников, личности которых пока не установлены, в ноябре 2011 года с тем, чтобы не привлекать к административной ответственности за розничную торговлю в принадлежащем его теще гараже и за покровительство по службе, требовали ежемесячно взятку в размере 60 тысяч драмов.
Сотрудники Управления оперативного розыска КГД за неповиновение сотрудникам налоговой инспекции составили незаконный административный акт в отношении него.