Գոռ Ղլեչյանը` Վարդան Պետրոսյանի մասին. «Կես մարդ է դարձել, ոնց կարող է գանգատներ չունենալ» 11/12/2013   17:27  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում գտնվող դերասան Վարդան Պետրոսյանը շարունակում է բուժում ստանալ, զուգահեռ նաև` հետազոտությունների ենթարկվել, նրա վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ  ԱՆ քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը` հավելելով, որ հետագա բուժման ընթացքը կորոշվի հետազոտությունների պատասխաններից հետո միայն:
Հարցին, թե Վարդան Պետրոսյանն այս օրերին գանգատներ ունեցել է, թե ոչ` Գոռ Ղլեչյանը պատասխանեց. «Կես մարդ է դարձել, ոնց կարող է գանգատներ չունենալ»:
Հիշեցնենք, որ Վարդան Պետրոսյանը «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ էր տեղափոխվել նոյեմբերի 9-ին, դատարանի դահլիճից, երբ Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել էր նախաքննական մարմնի միջնորդությունը՝ Վարդան Պետրոսյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց երկամսյա կալանք կիրառելու  վերաբերյալ:

“Он превратился в полуживого человека. Как может у него не быть жалоб?”. Гор Глечян о состоянии Вардана Петросяна 11/12/2013   18:01  |  Актуальная тема
Актер Вардан Петросян, находящийся в УИУ “Больница для заключенных”, продолжает получать лечение. Актер параллельно проходит также обследование. Медики оценивают его состояние как средней степени тяжести.
Об этом в беседе с корреспондентом ИА “Фактинфо” заявил начальник отдела по  связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Минюста РА Гор Глечян. Он также отметил, что врачи определятся с дальнейшим ходом лечения после того, как будут готовы результаты обследования.
На вопрос, были ли у Вардана Петросяна в эти дни жалобы на здоровье, Гор Глечян ответил: “Он превратился в полуживого человека. Как может у него не быть жалоб?”
Напомним, что Вардан Петросян был доставлен в УИУ “Больницу для заключенных” 9 ноября прямо из зала суда, когда суд общей юрисдикции  Котайкской области удовлетворил ходатайство предварительного органа о применении в отношении Вардана Петросяна меры пресечения в виде заключения под стражу сроком на 2 месяца.