«ԺԱՄԱՆԱԿ»: Դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների նախնական տարբերակը պետք է ավարտված լինի 11/09/2013   08:49  |  Մամուլ
Թերթի թղթակիցը երեկ զրուցել է ՀՀ սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի անդամ, արդարադատության նախկին նախարար Գևորգ Դանիելյանի հետ: Նա թղթակցին հայտնել է, որ դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների նախնական տարբերակը պետք է ավարտված լինի:
Գ.Դանիելյանը նաև ասել է, որ նախագիծը կքննարկվի հանձնախամբի բոլոր անդամներով և այն կներկայացվի հաջորդ փուլին: Լրատվամիջոցը նշում է, որ այս փուլում նախագիծը պատրաստելու համար ստեղծված հանձնաժողովը քննարկում է ստացված առաջարկները:

“Жаманак”: 15 декабря должен быть завершен предварительный вариант проекта конституционных реформ 11/09/2013 09:06 | Пресса
Корреспондент газеты “Жаманак” побеседовал с членом Специализированной комиссии по конституционным реформам, бывшим министром юстиции Армении Геворком Даниеляном, Он сообщил, что 15 декабря предварительный вариант изменений в Конституцию РА должен быть завершен.
Г. Даниелян заявил также, что проект будет обсуждаться с участием всех членов комиссии и будет представлен на следующем этапе. СМИ отмечает, что Комиссия, созданная для подготовки проекта, обсуждает поступившие предложения.