Տեղի ունեցավ սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի վեցերորդ նիստը 10/25/2013   17:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 25-ին տեղի ունեցավ սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի վեցերորդ նիստը:
Շարունակվեցին «Իշխանությունների բաժանում և հավասարակշռում. առկա խնդիրները, դրանց լուծման հնարավոր այլընտրանքները` միջազգային զարգացումների միտումների հաշվառմամբ»  հայեցակարգային հիմնախնդրի վերաբերյալ քննարկումները:
Այլ օրակարգային հարցերի շրջանակում քննարկվեց և որոշվեց միասնական կարգով քննարկման առարկա դարձնել Հանձնաժողովին ներկայացված առաջարկությունները. համարժեք բնույթի առաջարկությունները կառանձնացվեն միասնական փաթեթներով` դեկտեմբերին կազմակերպվելիք հատուկ նիստերի ընթացքում դրանք ներկայացնող անձանց մասնակցությամբ քննարկվելու նպատակով:

Минюст Армении: Состоялось шестое заседание Специализированной комиссии по конституционным реформам 10/25/2013   18:10  |  Лента новостей
25 октября состоялось шестое заседание Специализированной комиссии по конституционным реформам. Как передает пресс-служба Министерства юстиции Армении, на заседании продолжились обсуждения по концептуальной теме “Разделение и балансирование власти: насущные проблемы, возможные альтернативные пути их решения с учетом тенденций международных развитий”.
В рамках других вопросов повестки дня было принято решение обсудить представленные Комиссии предложения.