Արման Բոշյան.«Գենդերը նոր գաղափարախոսությունը է, դա ֆաշիզմ է» 10/09/2013   14:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Կառավարությունը մոռացել է, որ իր աշխատավարձը վճարում է ժողովուրդը, և մենք պետք է հիշեցնենք կառավարությանը, որ իրավունք չունի ընդունել օրենքներ, որոնք քայքայում են մեր ընտանիքները, մասնավորապես` գենդերի մասին օրենքը, որը ընդունվել է 3 ամիս առաջ»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Համահայկական ծնողական կոմիտեի նախագահ Արման Բոշյանը:
Նրա խոսքով՝ գենդերային կազմակերպությունների կողմից Հայաստանում ակտիվ լոբբինգ է կատարվում` ընտանեկան բռնության մասին օրենքի, և կառավարությունն ընդունել է գենդերի մասին օրենք` բացարձակապես որևէ քննարկում չանելով ժողովրդի հետ` արդյոք ժողովուրդը համաձայն է դրա հետ, թե` ոչ:
«Այն երկրները որոնք հովանավորում են Հայաստանում յուվենալ արդարադատությունը` ընտանեկան բռնության մասին օրենքը, այդ երկրներում մի քանի տասնյակ անգամ ընտանեկան բռնություններ ավելի շատ են կատարվում, քան Հայաստանում»,- ընդգծում է Արման Բոշյանն ու հավելում, որ գենդերը նոր գաղափարախոսությունը է, դա ֆաշիզմ է և «եթե ինչ որ մեկը կարծում է, որ դա լավ բան է, թող հավաքվեն մի կղզում, իսկ մենք 200 տարի հետևենք, թե ինչ հետևանքների է բերում` սերունդներն առողջ են, թե` ոչ, որից հետո կտեսնենք, եթե իսկապես լավ է, Հայաստանը առաջինը կմիանա, ինչպես ժամանակին քրիստոնեությունն ընդունեց:
Միջազգային իրավապաշտպան Յոհան Բեքմանն էլ իր հերթին նշեց, որ այսօր ԶԼՄ-ներում շատ է պրոպագանդվում հոմոսեքսուալիզմը, այլասերությունը, այս ամենը երիտասարդների մտածելակերպում խառնաշփոթ է առաջացնում և  փոխարեն նորմալ երևույթների մասին մտածեն, սկսում են նման բաների մասին մտածել: Ըստ Բեքմանի՝ սա հիվանդություն է և վտանգում է մեր ավանդական ընտանիքները:

Арман Бошян:Гендер - это новая идеология, это фашизм 10/09/2013   15:32  |  Лента новостей
“Правительство позабыло о том, что ему зарплату платит народ, и нам следует напомнить ему, что оно не имеет права принимать законы, из-за которых разлагаются наши семьи, в частности, закон "о гендере", который был принят три месяца назад”, - заявил в ходе встречи с журналистами председатель Всеармянского родительского комитета Арман Бошян.
По его словам, гендерные организации ведут активный лоббинг в Армении, и Правительство приняло закон о гендере, не обсудив его с народом: не поинтересовавшись, согласны ли люди с принятием данного закона или нет?
“Те страны, которые спонсируют ювенальное правосудие – закон о семейном насилии,- в этих странах бывают гораздо больше случаев семейного насилия, нежели в Армении”, - подчеркнул Арман Бошян, добавив, что, гендер - это новая идеология, это фашизм, и, если “кто-то полагает, что это нечто хорошее, пусть переберутся вместе на остров, а мы будем наблюдать за ними в течение 200 лет и посмотрим какими последствиями он может обернуться: вырастут ли поколения здоровыми или нет... Если он возымеет положительный эффект, то Армения первая присоединиться, как в свое время приняла христианство”.
Международный правозащитник Йохан Бекман, в свою очередь, отметил, что сегодня в СМИ активно пропагандируются гомосексуализм, разного рода извращения. Все это сеет смятение и хаос в умах молодых, и вместо того, чтобы задумываться о нормальных явлениях, они начинают думать о подобных вещах. По мнению Бекмана, это болезнь, которая являет собой угрозу для наших семей.