Արամայիս Գրիգորյանը կնշանակվի Արարատի մարզպետ 10/09/2013   23:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կառավարության` հոկտեմբերի 10-ի նիստի օրակարգային հարցերի թվում են Էդիկ Բարսեղյանին Արարատի մարզպետի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն, ազատելու և Արամայիս Գրիգորյանին Արարատի մարզպետ նշանակելու մասին որոշումների նախագծերը:
Նշենք, որ անկուսակցական Ա.Գրիգորյանը Ազգային ժողովի՝ 2012թ. մայիսի 6-ի ընտրություններում առաջադրված էր ՀՅԴ համամասնական ցուցակով: Նա զբաղեցնում էր ցուցակի 8-րդ հորիզոնականը, և Վահան Հովհաննիսյանի դիվանագիտական աշխատանքի անցնելու դեպքում պատգամավորական թափուր մանդատի ռեալ հավակնորդն էր, քանի որ ցուցակում իրեն նախորդող թեկնածուներն արդեն երկրորդ տարին է, որ ԱԺ պատգամավորներ են:

Правительство Армении рассмотрит вопрос о назначении Арамаиса Григоряна на пост губернатора Араратской области 10/10/2013   09:31  |  Лента новостей
В числе вопросов повестки дня предстоящего 10 октября заседания Правительства Армении проекты решения об освобождении губернатора Араратской области Эдика Барсегяна с занимаемой должности, согласно собственному заявлению, и назначении на этот пост Арамаиса Григоряна.
Отметим, что беспартийный А. Григорян на состоявшихся 6 мая 2012г. парламентских выборах входил в пропорциональный список АРФД. Он занимал восьмую строчку списка, и в случае перехода Ваана Ованнисяна на дипломатическую работу являлся реальным претендентом на вакантный мандат депутата НС, поскольку предыдущие в списке кандидаты уже второй год, как являются депутатами парламента.