Նախագահն այցելել է ԱԱԽ աշխատակազմի ազգային անվտանգության սպառնալիքների վերլուծության և գնահատման կենտրոն 10/04/2013   18:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի աշխատակազմի ազգային անվտանգության սպառնալիքների վերլուծության և գնահատման կենտրոն, որտեղ Հանրապետության Նախագահին ներկայացրել են կենտրոնի ձևավորման ուղղությամբ մինչև այժմ իրականացված աշխատանքներն ու հետագա ծրագրերը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ կենտրոն են այցելել նաև ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան և կենտրոնի ստեղծմանն աջակցություն ցուցաբերած ռուսական «Ռոստելեկոմ» ընկերության նախագահ Սերգեյ Կալուգինը:

Президент Серж Саргсян посетил Центр анализа и оценки угроз нацбезопасности Совбеза Армении 10/04/2013   20:59  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян посетил сегодня Центр анализа и оценки угроз национальной безопасности аппарата Совета нацбезопасности РА, где ему представили реализованные доселе работы по формированию Центра и дальнейшие программы.
Как передает пресс-служба главы государства, вместе с Сержем Саргсяном центр посетили также генеральный секретарь ОДКБ Николай Бордюжа и президент оказавшей содействие в создании центра ОАО “Ростелеком” Сергей Калугин.