«Օպել»-ը Սևան-Մարտունի-Գետափ ավտոճանապարհին շրջվել է և ժայռաբեկորների վրա հայտնվել. երկու մարդ մահացել է 09/08/2013   16:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինչպես տեղեկացնում է Shamshyan.com կայքը, այսօր՝ սեպտեմբերի 8-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում:
Ժամը 06:00-ի սահմաններում Opel Vectra մակնիշի 32 ՕՏ 497 համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդ Գեղարքունիքի մարզի Ծովակ գյուղի բնակիչ 51-ամյա Զավեն Հակոբյանը նշված ավտոմեքենայով Սևան-Մարտունի-Գետափ ավտոճանապարհի 17-րդ կմ հատվածում՝ Լճափ գյուղի խաչմերուկում, դուրս էր եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և գլխիվայր շրջվելով հայտնվել դաշտամիջում գտնվող ժայռաբեկորների վրա:
Վթարի հետևանքով տեղում մահացել են Երևանի Նոր Արեշ 24/42 հասցեի բնակիչ 18-ամյա Ռուբեն Բաղյանը և Երևան քաղքի Անդրանիկի փողոցի 142/38 հասցեի բնակիչ 19-ամյա Գևորգ Հովհաննիսյանը, իսկ վարորդ Զ. Հակոբյանն ու նրա ուղևոր, Ծովագյուղի բնակիչ 25-ամյա Արամ Հակոբյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Գավառի բժշկական կենտրոն:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր Shamshyan.com-ը, հաստատվել են տեղեկություններն այն մասին որ մահացածները եղել են ժամկետային զինծառայողներ, ովքեր ծառայում էին ՀՀ ՊՆ N զորամասում: Իսկ Զ. և Ա. Հակոբյանները հայր ու որդի են:
Վթարի վայր էին ժամանել ոստիկանության Գավառի բաժնի օպեատիվ խումբը՝ Գավառի ոստիկանապետ Կարեն Նիկոլյանի գլխավորությամբ: Ժամանել էին նաև ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 4-րդ վաշտի աշխատակիցները՝ վաշտի հրամանատար Սերգեյ Հակոբյանի գլխավորությամբ, իսկ քննչական աշխատանքները վթարի վայրում ղեկավարում էր ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Գեղարքունիքի մարզի քննչական բաժնի քննիչ Հարություն Մկրտչյանը:

В Армении в ДТП на 17-м километре автотрассы Севан-Мартуни-Гетап погибли двое военнослужащих 09/09/2013   09:19  |  Лента новостей
Как сообщает Shamshyan.com, 8 сентября произошел трагический инцидент в Гегаркуникской области Армении.
В районе 06.00 автомобиль марки Opel Vectra с госномерами 32 ՕՏ 49, за рулем которого находился житель села Цовак Гегаркуникской области 51-летний Завен Акопян, на 17-м километре автотрассы Севан-Мартуни-Гетап, на перекрестке села Лчап, съехал с проезжей части дороги и, перевернувшись, врезался о каменистую глыбу.
В результате ДТП на месте скончались двое жителей города Ереван: 18-летний Рубен Багян, проживающий по адресу Нор-Ареш N 24/42, и 19-летний Геворк Ованнисян, проживающий по адресу ул. Андраника N 142/38. Водитель З. Акопян и пассажир, житель села Цовагюх 25-летний Арам Акопян с телесными повреждениями были доставлены в медцентр города Гавар.
Как уже ранее сообщал сайт Shamshyan.com, подтвердилась информация о том, что погибшие в ДТП – солдаты-срочники, которые проходили службу в N-ской воинской части МО РА. А З. И А.Акопяны- отец и сын.
На место происшествия прибыла оперативная группа Полиции Гавара во главе с начальником Полиции города Гавар Кареном Николяном. Прибыли также сотрудники 4-й роты 2-го офицерского батальона Дорожной полиции во главе с командиром Сергеем Акопяном. Следственными работами на месте инцидента руководит следователь следственного отдела Гегаркуникской области Главного следственного управления Полиции Армении Арутюн Мкртчян.