Բողոքի երթ՝ ուսման վարձավճարների բարձրացման որոշումը չեղյալ հայտարարելու պահանջով 09/04/2013   14:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միությունը, որպես սեպտեմբերի 2-ի` ուսումնական տարվա առաջին օրվա բողոքի երթի շարունակություն, հանձն է առնում կատարել շարժման հաջորդ քայլը:
ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միությունը նախաձեռնում է բողոքի երթ` ՀՀ նախագահի ուշադրությունը հրավիրելու բուհերում առկա խնդիրների, երիտասարդության բազմաթիվ և բազմաբնույթ հիմնախնդիրների արդյունավետ լուծմանը միտված հեռանկարային քաղաքականության և դրանից բխող համալիր ծրագրի բացակայության վրա և պահանջելու չեղյալ հայտարարել ուսման վարձավճարների բարձրացման որոշումը:
ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միությունը կոչ է անում միասին ոտքի ելնել մեր իրավունքների պաշտպանության համար և վճռական բողոքի ձայն բարձրացնել այս և յուրաքանչյուր այլ անարդար որոշման դեմ:
ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան»  ուսանողական միությունը տեղեկացնում է, որ  երթը մեկնարկելու է սեպտեմբերի 5-ին, ժամը 12.00-ին, ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենքի դիմահայաց տարածքից` հետևյալ երթուղով`
ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենքի դիմահայաց տարածք – Ալեք Մանուկյան փողոց – Նալբանդյան փողոց – Կորյուն փողոց – Աբովյան փողոց – Ուսանողական այգի – Տերյան փողոց – Կորյունի փողոց – Մաշտոցի պողոտա – Մոսկովյան փողոց – Մարշալ Բաղրամյան պողոտա – նախագահի նստավայր:

Студенческий союз АРФД “Никол Агбалян” проведет протестное шествие с требованием аннулировать решение о повышении платы за обучение 09/04/2013   15:51  |  Лента новостей
Студенческий союз АРФД “Никол Агбалян” в продолжение прошедшей в первый учебный день акции протеста готова взять на себя следующий шаг.
Студенческий союз АРФД “Никол Агбалян инициировал протестное шествие с тем, чтобы обратить внимание президента Армении на назревшие в вузах проблемы, отсутствие перспективной политики, нацеленной на эффективное решение многочисленных проблем молодежи, и исходящей из этого комплексной программы. Союз потребует аннулировать решение о повышении платы за обучение.
Студенческий союз призывает объединиться и встать на защиту своих прав и выразить свой протест против любого несправедливого решения.
Союз сообщает, что шествие стартует в 12.00, 5 сентября с территории, прилегающей к Центральному корпусу Ереванского госуниверситета по следующему маршруту:
Территория, прилегающая к Центральному корпусу Ереванского госуниверситета – улица Алека Манукяна - ул. Налбандяна-ул. Корюна-ул Абовяна- Студенческий сад - ул Терьяна-ул Коюрна- проспект Маштоца- ул. Московяна- проспект Баграмяна- резиденция президента.