Աշխատանքային այցի շրջանակներում Նախագահը կհանդիպի Վլադիմիր Պուտինին 08/30/2013   12:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Ռուսաստանի Դաշնություն աշխատանքային այցի շրջանակներում սեպտեմբերի 3-ին Մոսկվայում հանդիպում կունենա ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ,այս մասին տեղեկացնում են Նախագահի պաշտոնական կայքէջից:
Բանակցությունների ընթացքում նախատեսվում է երկկողմ օրակարգի հիմնական հարցերի շուրջ մտքերի փոխանակում, ներառյալ` քաղաքական, առևտրատնտեսական, էներգետիկ և հումանիտար ոլորտներում փոխգործակցությունը:
Ենթադրվում է նաև ԱՊՀ տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների և Հարավային Կովկասում անվտանգության և կայունության ապահովմանը վերաբերող հարցերի քննարկում:

Серж Саргсян в рамках рабочего визита в Россию встретится с Владимиром Путиным 08/30/2013   13:00  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян отбудет в Москву с рабочим визитом в Москву, в рамках которого 3 сентября проведет встречу с президентом России Владимиром Путиным.
В ходе переговоров запланирован обмен мнениями по основным вопросам двусторонней повестки дня, включая взаимодействие в политической, торгово-экономической, энергетической и гуманитарной сферах.
Планируется также обсуждение вопросов, касающихся интеграционных процессов на территории СНГ, обеспечения безопасности и стабильности на Южном Кавказе.