«ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Այդ ո՞ր խելագարը զինված հարձակում կկատարեր մինչև ատամները զինված խումբ ունեցող Սուրիկ Խաչատրյանի տան վրա» 08/29/2013   11:09  |  Մամուլ
Թերթն անդրադարձել է Գորիսի դեպքերին՝ անդրադառնալով Գորիսի նախկին քաղաքապետ Սամվել Հարությունյանի կողմից հնչեցված կարծիքին:
Ս.Հարությունյանը մասնավորապես ասել է.  «Այդ ո՞ր խելագարը զինված հարձակում կկատարեր մինչև ատամները զինված խումբ ունեցող Սուրիկ Խաչատրյանի տան վրա: Սպանությունից առաջ  Սուրիկ Խաչատրյանը և նրա վարորդը , ինչպես բոլորն են վկայում, Ավետիք Բուդաղյանին ծայրահեղ կերպով վիրավորել, ապա ծեծի են ենթարկել հենց իր ավտոմեքենայում:
Բուդաղյանին, փաստորեն , հրավիրել են հստակ սպանելու նպատակով»:
Նախկին քաղաքապետի խոսքով՝ որևէ մեկը չի ժխտում, որ չմոնտաժված տեսանյութում եղել են կադրեր, երբ Ավետիք Բուդաղյանը մոտենում է Սուրիկ Խաչատրյանի առանձնատանը, նրան դիմավորում են որդիները, թիկնապահները, որոնք պարզ է՝ ինչու են զինված:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժամանակ» օրաթերթի՝ 29.08.13թ. համարում:
14:00 28/08/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՌ.Սահակյան. Տիգրան Խաչատրյանը որսորդական հրացանից կրակել է անհրաժեշտ պաշտպանությամբ
10:46 28/08/2013  |  Մամուլ«ԱՌԱՎՈՏ»: Զինդատախազի տեղակալը Գորիսի դեպքի կապակցությամբ. «Իրականացվում է, բառիս ամենալայն իմաստով, օբյեկտիվ նախաքննություն»
16:12 26/08/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկ Ալումյան. «Ա. Բուդաղյանը ներկայացվում է որպես ագրեսոր»
17:24 23/08/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀայկ Ալումյան. «ՊՆ-ն քննչականի հաղորդագրությունը հիմարություն է»
10:32 23/08/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ Մեղադրյալ Արտակ Բուդաղյանը կրկին հրավիրվել է հարցաքննության
16:48 21/08/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՓաստաբանը Սուրիկ Խաչատրյանի որդու նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու միջնորդություն է ներկայացրել

“Жаманак”: “Какой сумасшедший совершил бы вооруженное нападение на особняк Сурена Хачатряна, в распоряжении которого вооруженная до зубов группа?” 08/29/2013   11:29  |  Пресса
Газета пишет об имевшем место в Горисе инциденте, касаясь озвученного бывшим мэром Гориса Самвелом Арутюняном мнения.
С. Арутюнян, в частности, заявил: “Какой сумасшедший совершил бы вооруженное нападение на особняк Сурена Хачатряна, в распоряжении которого вооруженная до зубов группа? До убийства Сурен Хачатрян и его водитель, как свидетельствует об этом все, крайне оскорбили Аветика Будагяна, а затем избили его прямо машине. Будагяна, фактически, пригласили с тем, чтобы убить его”.
По словам экс-мэра, никто не отрицает, что в несмонтированной видеозаписи были кадры, где видно, как Аветик Будагян приближается к дому Сурена Хачатгряна, его встречают сыновья, телохранители, которые ясно, почему вооружились.