«Բարև Երևան»-ը հետաքրքրվում է ոչ շահութաբեր երթուղիներով 08/14/2013   11:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ավագանու «Բարև Երևան» խմբակցությունից տեղեկացանք, որ խմբակցության ղեկավար Անահիտ Բախշյանը երեկ հարցում է ուղարկել քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին հետևյալ բովանդակությամբ. «Գաղտնիք չէ, որ Երևանում կան շահութաբեր ու ոչ շահութաբեր երթուղիներ: Դրա փաստացի վկայությունն է այն ակնհայտ իրողությունր, որ ինչպես Երևանի քաղաքապետարանն է պաշտոնապես հայտարարում, «30.07.2013թ. դրությամբ` թվով 23 ավտոբուսային (հ.հ. 2, 6, 10, 19, 21, 25, 26, 29, 37, 39, 42, 49, 50, 52, 56, 60, 61, 62, 63, 64, 66, 67, 68) և թվով 1 միկրոավտոբուսային (հ.77) երթուղիների համար մրցույթներ չեն անցկացվել)։ Ի հավելումն դրա՝ ս.թ. օգոստոս ամսվա ընթացքում այդ 23 երթուղիների  համար հայտարարված 2 մրցույթներն այդպես էլ չեն կայանում»:
«Բարև Երևան» խմբակցությունը քաղաքապետից նաև խնդրել է պարզաբանել, թե ո՞ր մասնագիտացված կազմակերպությունն է նրան օժանդակել մայրաքաղաքում կանոնավոր ուղևորափոխադրումների երթուղիների  ցանցի մշակմանը, ե՞րբ է մշակվել և Երևանի քաղաքապետի կողմից հաստատվել Երևան քաղաքի ներքաղաքային ավտոբուսային կանոնավոր փոխադրումների երթուղային ցանցը, ի՞նչ փոփոխություններ են կատարվել երթուղային ցանցում վերջին տարիներին և ո՞ր երթուղային գծերն են տարիների ընթացքում մնացել անփոփոխ:
12:00 02/08/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ«Ժառանգություն»-ը հաջորդ շաբաթ կդիմի վարչական դատարան
11:48 02/08/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱրգիշտի Կիվիրյանի փաստաբանները կբողոքարկեն ոստիկանների գործողությունները

Глава фракции «Здравствуй, Ереван» направила запрос мэру Тарону Маргаряну 08/14/2013   13:11  |  Лента новостей
Глава фракции Совета старейшин Еревана «Здравствуй, Ереван» Анаит Бахшян накануне направила мэру Еревана Тарону Маргаряну письмо с запросом касательно сети маршрутов в столице.
Как передает пресс-служба фракции, в письме, в частности говорится:
«Не секрет, что в Ереване есть прибыльные и неприбыльные маршруты. Фактическим свидетельством этого является то, что, как официально заявляет мэрия Еревана, по положению на 30.07.2013г. на 23 автобусные (№2, 6, 10, 19, 21, 25, 26, 29, 37, 39, 42, 49, 50, 52, 56, 60, 61, 62, 63, 64, 66, 67, 68) и 1 (№77) микроавтобусный маршруты конкурсы не проводились. Более того, в августе текущего года так и не проводятся объявленные ранее два конкурса на эти 23 маршрута. В связи с этой проблемой прошу предоставить следующую информацию:
1. В чем состоит Ваше официальное объяснение того, что до сих пор нет организаций, обслуживающих вышеупомянутые 23 маршрута?
2. Какая специализированная организация помогла мэру Еревана в вопросе разработки сети автобусных маршрутов регулярных пассажирских перевозок в столице?
3. Когда была разработана и утверждена мэром Еревана сеть автобусных маршрутов регулярных внутригородских пассажирских (автобусных и микроавтобусных)  перевозок?
4. Какие изменения были осуществлены в сети маршрутов за эти годы, какие из них остались неизменными и каким образом были обоснованы внесенные изменения?
5. Сохраняется ли научность при разработке сети маршрутов, какая методология применялась для Еревана?
6. Как определяется целесообразность маршрута для должного предоставления предлагаемых ереванцам транспортных услуг?»