Արհեստավորը չվերջացնելով աշխատանքը՝ տնից գողություն է կատարել 07/04/2013   12:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից Կենտրոնականի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ իրենց է զանգահարել Մ. Խորենացու փողոցի մի բնակչուհի և հայտնել, որ արհեստավոր է հրավիրել իր տուն, որը չվերջացնելով աշխատանքը՝ տնից գողացել է իր պայուսակը:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանությունը, մեկնած օպերատիվ խմբին կինը հաղորդում է տվել, որ իր տան սանհանգույցը վերանորոգող ոմն Վարդան կեսօրին մոտ իր բնակարանի խոհանոցից գողացել է պայուսակ, որի մեջ եղել է իր անձնագիրը, բնակարանի բանալիները, հարդարանքի պարագաներ, փաստաթղթեր և 2 դրամապանակ՝ կանխիկ գումարով` պատճառելով 300.000 դրամի նյութական վնաս:
Ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ Վարդանը 1961 թ. ծնված Վարդան Ա.-ն է, որը անցկացված բացատրական աշխատանքների շնորհիվ ներկայացել է բաժին:

В Ереване нанятый для ремонта санузла 52-летний мастер “обчистил” хозяйку дома 07/04/2013   12:41  |  Лента новостей
Из Центра оперативного управления при Управлении города Еревана полиции Республики Армения поступило сообщение в Центральный отдел Полиции, что к ним позвонила жительница дома по улице М. Хоренаци и сообщила, что пригласила к себе домой мастера, который не закончив работу, украл из дому ее сумку.
Как сообщает Полиция РА, прибывшей на место происшествия оперативной группе женщина заявила, что некто Вардан, ремонтировавший в ее доме санузел, в полдень украл у нее сумку, в которой были ее паспорт, ключи от квартиры, косметичка, документы и два бумажника с наличностью. Женщине был нанесен материальный ущерб в размере 300 тыс. драмов.
Благодаря предпринятым сотрудниками Полиции мероприятиям выяснилось, что Вардан-это Вардан А. 1961 г.р., который благодаря проведенным разъяснительным работам явился в отдел.