Անչափահասին պղծել է հասարակական զուգարանում 06/28/2013   19:04  |  Միջազգային լրահոս
Նյու-Յորքի ոստիկանությունը փնտրում է Մանհեթենի «South Street Seaport» առևտր կենտրոնի հասարակական զուգարանում 12 տարեկան տղայի նկատմամբ սեռական բռնարարք կատարած  մանկապղծին: Դեպքը կատարվել է անցած երեքշաբթի` հունիսի 25-ին` ժամը 7:30-ի սահմաններում:
Երեխան որոշել է օգտվել հասարակական զուգարանից, քանի դեռ իր տատիկը գնումներ է կատարում:
Երբ նա մտել է զուգարան, այնտեղ  այլ մարդ չի եղել: Սակայն նա դեռ չէր հասցրել բավարարել իր փոքրիկ կարիքը, երբ մի անծանոթ տղամարդ ներխուժել է  խցիկ և նրա նկատմամբ կատարել  սեռական բնույթի բռնարարք:
Վախեցած երեխան կատարվածի մասին պատմել է իր տատիկին: Նրանց խոսակցությունը լսել է ոչ հեռու կանգնած անվտանգության աշխատակիցը և, իմանալով կատարվածի մասին, զանգահարել է 911 ծառայություն: Այդ մասին հաղորդում է «runyweb.com» կայքը:
Ըստ նկարագրության` մանկապիղծն ունի մուգ մաշկ և սև մազեր: Նա մի փոքր ճաղատ է և ունի սպիտակ ներկված մորուս: Հագին եղել է սպիտակ մարզազգեստ և մոխրագույն սպորտային տաբատ:

Полиция Нью-Йорка разыскивает педофила, надругавшегося над 12-летним мальчиком в общественном туалете манхэттенского торгового центра 06/28/2013   19:22  |  Международные новости
Полиция Нью-Йорка разыскивает педофила, совершившего сексуальное насилие над 12-летним мальчиком в общественном туалете манхэттенского торгового комплекса South Street Seaport. Это произошло в минувший вторник, 25 июня около 7:30 вечера. Об этом сообщается на сайте runyweb.com.
Согласно информации, подросток решил воспользоваться туалетом, пока его бабушка делала покупки. По его словам, когда он зашел в туалет, там никого не было. Однако, как только мальчик начал справлять малую нужду, неизвестный мужчина ворвался в кабинку и совершил с ним акт орального секса.
Перепуганный ребенок рассказал о случившемся бабушке. Разговор услышал охранник и, узнав, в чем дело, позвонил в службу 911.
Судя по описанию, насильник имеет смуглую кожу и темные волосы с залысинами, а также выкрашенную в белый цвет бороду. Одет он был одет в белую футболку и серые спортивные брюки, пишет runyweb.com.