Աբովյանի հայտնի գործարարի սպանության գործն ուղարկվել է Զինվորական դատախազություն 06/24/2013   12:53  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Աբովյան քաղաքում գործարար Մկրտիչ Խաչատրյանի սպանության գործով նախաքննությունն ավարտվել է եւ գործն ուղարկվել Զինվորական դատախազություն մեղադրանքը հաստատելու և դատարան ուղարկելու համար:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը հավելելով, որ հավանաբար գործը կուղարկվի Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան:
Հիշեցնենք, որ քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել էր, որ գործարար Մկրտիչ Խաչատրյանը վնասվածքներ էր ստացել մի խումբ անձանց կողմից ծեծի ենթարկվելու հետևանքով: Քննության ընթացքում պարզվել է, որ Խաչատրյանին ծեծի են ենթարկել Ալբերտ Քարհանյանը, Վարդան և Վահրամ Գագիկի Գրիգորյանները:
Վարդան և Վահրամ Գրիգորյաններին հոկտեմբերի 15-ին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ և 14-րդ կետերով, նրանց նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանքը:
Դեպքը տեղի էր ունեցել նախորդ տարի սեպտեմբերի 13-ին, «ՄԱ Պլազա» ժամանցային համալիրի դիմաց: Ծեծկռտուքի հետևանքով գործարար Մկրտիչ Խաչատրյանը մահացել է:

Следствие по делу об убийстве известного предпринимателя из города Абовян завершено и направлено в Военную прокуратуру 06/24/2013 13:36 | Актуальная тема
Предварительное расследование дела об убийстве в городе Абовян предпринимателя Мкртыча Хачатряна завершилось и направлено в Военную прокуратуру для утверждения обвинительного заключения и передачи в суд.
Об этом ИА “ФактИнфо” сообщила старший офицер следственной службы МО РА Мэри Саргсян, добавив, что, по всей видимости, дело будет направлено в суд общей юрисдикции Котайкской области Армении.
Напомним, что в результате следственных действий выяснилось, что предприниматель Мкртыч Хачатрян получил ранения вследствие избиения, учиненного группой лиц. В ходе следствия выяснилось, что Хачатряна подвергли избиению Альберт Карганян, Вардан и Ваграм Григоряны.
15 октября Вардану и Ваграму Григорянам было предъявлено обвинение по пп.6 и 14 ч.2 ст.112. УК РА .В отношении них избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Инцидент имел место 13 сентября прошлого года напротив развлекательного комплекса “МА Плаза”. В результате драки Мкртыч Хачатрян скончался.