«ԱՌԱՎՈՏ»: «Հայրիկյանի մահափորձի գործով ամբաստանյալ Սամվել Հարությունյանի սկանդալային հայտարարությունը» 06/08/2013   10:20  |  Մամուլ
Թերթն անդրադարձել է Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում այս օրերին շարունակվող ԱԻՄ առաջնորդ, ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Պ.Հայրիկյանի դեմ մահափորձի գործով հերթական դատական նիստին:
Թերթը նշում է, որ գործով ամբաստանյալ Սամվել Հարությունյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ` մասնավորապես ասելով. «Պարույր Հայրիկյանի գործով Վարդան Սեդրակյանը կապ չունի: Դա կապված է նրա հետ, որ մենք Սեդրակյանից գումար շորթեինք: Մնացածը կասեմ պաշտպանիս հետ խորհրդակցելուց հետո»:

“Аравот”:“Подсудимый по делу о покушении на П. Айрикяна выступил в суде с сенсационным заявлением” 06/08/2013   10:45  |  Пресса
Газета пишет об очередном судебном заседании по делу о покушении на экс-кандидата в президенты Паруйра Айрикяна, которое состоялось в суде общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш.
Газета отмечает, что подсудимый по делу Самвел Арутюнян выступил с заявлением, в котором, в частности говорится: “Вардан Седракян не имеет отношения к делу Паруйра Айрикяна. Это связано с тем, чтобы мы вымогали деньги у Седракяна. Остальное я скажу после того, как посоветуюсь со своим адвокатом”.
Полностью статью можете прочитать в газете “Аравот” в сегодняшнем номере - 08.06.2013г.
16:56 03/04/2013  |  Актуальная темаЭкс-кандидат в президенты В. Седракян останется под стражей еще два месяца
14:03 06/03/2013  |  Лента новостейЭкс-кандидату в президенты В. Седракяну предъявлено обвинение в организации покушения на Паруйра Айрикяна