Արկադի Վարդանյանին կալանավորելու որոշումը կբողոքարկվի 05/27/2013   13:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արկադի Վարդանյանի պաշտպան, փաստաբան Նարինե Ռշտունին առաջիկա առաջին իսկ աշխատանքային օրը բողոք է ներկայացնելու ՀՀ Վերաքննիչ քրեական դատարան՝ ընդդեմ իր պաշտպանյալին կալանավորելու առաջին ատյանի դատարանի որոշման: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց Նարինե Ռշտունին:
Ըստ ՀՀ Ազգային Անվտանգության ծառայության Մամուլի կենտրոնի տարածած հաղորդագրության, Երևանում ձերբակալվել էին Արսեն Ավետյանը և Արկադի Վարդանյանը՝ Արսեն Ավետյանի հոր` Ռոբերտ Ավետյանի սպանությունը նախապատրաստելու կասկածանքով: Ըստ ԱԱԾ-ի, Արսեն Ավետյանը և Արկադի Վարդանյանը պլանավորել, միջոցներ են ձեռք բերել և պայմաններ ստեղծել Ռոբերտ Ավետյանին թունավորելու միջոցով նրա գույքին տիրանալու համար:
Ստացված տեղեկությունների հիման վրա դեռևս 2013թ. մայիսի 17-ին հարուցվել էր քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 35-104 հոդվածի 2-րդ մասին 7-րդ և 8-րդ կետերի հատկանիշներով /մի խումբ անձանց կողմից շահադիտական դրդումներով սպանության նախապատրաստություն/:

Адвокат политолога Аркадия Варданяна намерена в Апелляционном суде добиваться освобождения своего подзащитного из-под стражи 05/27/2013 13:40 | Лента новостей
Защитник Аркадия Варданяна, адвокат Нарине Рштуни в первый же рабочий день подаст жалобу в Апелляционный уголовный суд против решения об избрании в отношении ее подзащитного меры пресечения в виде заключения под стражу. Об этом корреспонденту “Фактинфо” сообщила Нарине Рштуни.
Как передавала пресс-служба СНБ Армении, в Ереване были арестованы Арсен Робертович Аветян и Аркадий Аршавирович Варданян, которые подозревались в подготовке убийства отца Арсена Аветяна- Роберта Абрамовича Аветяна. По данным СНБ, Арсен Аветян и Аркадий Варданян запланировали, добыли средства и создали условия для присвоения имущества Роберта Аветяна путем его отравления.
На основании данных, полученных правоохранительными органами в рамках установленной законом надлежащей правовой процедуры, еще 17 мая 2013г. было возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного пп.7 о 8 ч.2 ст. 35-104 УК РА (“подготовка группой лиц убийства из корыстных побуждений”).