«ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Քոչարյանի գործով ՌԴ դատախազության պատասխանը կստացվի մինչև մայիսի 13-ը» 05/07/2013   10:06  |  Մամուլ
«ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ֆինանսական մեքենայությունների, կոռուպցիոն գործարքների մասին փաստերը ՌԴ կոռուպցիայի դեմ պայքարի հասարակական կազմակերպությունն արդեն ուղարկել է ՌԴ համապատասխան մարմիններին, այդ թվում` ՌԴ Նախագահ Պուտինին»,- գրում է թերթը` հավելելով, որ փաստաթղթերի մի մասի արդյունքում ՌԴ գլխավոր դատախազության վարույթում հայտնվել է մի գործ, որը կապ ունի Ռ.Քոչարյանի անվան հետ:
Թերթի տեղեկացմամբ` դատախազության վարույթում հայտնվել են փաստաթղթեր, որոնցում ներկայացված են փաստեր` խոշոր բիզնեսում ՀՀ նախկին նախագահի պաշտոնավարման ժամանակահատվածում նրա մասնակցության վերաբերյալ:
Թղթակիցը զրուցել է ՌԴ կոռուպցիայի դեմ պայքարի հասարակական կազմակերպության հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Մարինա Գալյուչենկոյի հետ, ով տեղեկացրել է, որ իրենք դեռևս սպասում են ՌԴ դատախազության պատասխանին` արդյոք ներկայացված փաստերին ընթացք կտրվի, թե` ոչ:

“Жаманак”: “13 мая станет известно, будет ли дан ход делу, в котором фигурирует имя второго президента Армении” 05/07/2013   10:41  |  Пресса
Факты, свидетельствующие об участии второго президента Армении Р. Кочаряна е финансовых махинациях, коррупционных сделках, “Общественный совет РФ по борьбе с коррупцией” уже направил в соответствующие органы, а также президенту РФ В. Путину”, -пишет газета. Газета отмечает, что в производстве Генпрокуратуры РФ появилось дело, в котором фигурирует имя второго президента Армении.
По сообщениям газеты, в производстве Генпрокуратуры появились документы, в которых представлены факты, указывающие на участие экс-президента Армении в крупном бизнесе в период его пребывания в должности.
Корреспондент пообщался с ответственной по связям с общественностью “ Общественного совета РФ по борьбе с коррупцией” Мариной Галюченко, которая сообщила, что они пока ждут ответа от Генпрокуратуры РФ о том - будет ли дан ход делу или нет.