Երևանում ապրում է Ցեղասպանությունը վերապրած 15 քաղաքացի 04/24/2013   12:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայոց ցեղասպանության 98-րդ տարելիցի առիթով Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի սոցիալական ապահովության վարչությունն այցելություններ է կազմակերպել Ցեղասպանությունը վերապրած բոլոր երևանաբնակներին: Այս մասին տեղեկացնում է Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, հայտնելով, որ Երևանում այսօր ապրում է ցեղասպանությունը վերապրած 15 քաղաքացի:
«Ապրիլի 24-ին ընդառաջ, վարչության կողմից Ցեղասպանությունը վերապրածներին այցելություններն ու օժանդակությունը ավանդական է դարձել: Տարվա ընթացքում, իհարկե, այլ առիթներով էլ են լինում հանդիպումներ, հնարավորության սահմաններում նաև աջակցություն է ցուցաբերվում»,- մասնավորապես նշել է սոցիալական ապահովության վարչության պետ Ռուզաննա Զաքարյանը՝ հավելելով, որ աջակցության ծրագրերը կրելու են շարունակական բնույթ:
10:53 24/04/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՏ.Մուկուչյան. Թուրքիան ողջախոհություն կդրսևորի ու կճանաչի Հայոց Ցեղասպանությունը
10:49 24/04/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Նախագահն այցելեց Ծիծեռնակաբերդ
10:23 24/04/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՀովիկ Աբրահամյան. Հայոց Մեծ եղեռնը այսօր էլ շարունակում է որպես տագնապի ազդանշան հնչել

В Ереване проживает 15 очевидцев Геноцида армян в Османской Турции 04/24/2013   13:08  |  Лента новостей
В связи с 98-летием геноцида армян, сотрудники управления соц. обеспечения мэрии Еревана посетили ереванцев, переживших геноцид.
Как сообщает пресс-служба мэрии, “сегодня в Ереване проживает 15 граждан, переживших Геноцид. В преддверии 24 апреля, визиты к лицам,  пережившим Геноцид, носят традиционный характер. В течение года, конечно, бывают встречи и по другому поводу. По возможности им оказывается также содействие”, - отметила начальник управления соцобеспечения Рузанна Закарян, добавив, что программы содействия будут носить продолжительный характер.
10:28 24/04/2013  |  Актуальная темаСерж Саргсян: “Отрицание геноцида является прямым продолжением того же преступления”
18:41 23/04/2013  |  Лента новостейАвтор законопроекта о криминализации отрицания Геноцида Валери Буайе находится с визитом в Армении