«Միլանո»-ի՝ դատարանին ներկայացված ինքնաբացարկի միջնորդությունը մերժվեց 04/18/2013   15:28  |  Քաղաքացիական իրավունք
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատարանը՝ դատավոր Ալեքսեյ Սուքոյանի նախագահությամբ, այսօրվա նախնական դատական նիստում մերժեց «Միլանո» խանութի սեփականատերերից մեկի՝ «Օլիմպ» արտադրական կոոպերատիվի ներկայացուցիչների՝ դատարանին ներկայացված ինքնաբացարկի միջնորդությունը:
«Ավո Ֆ.Մ.Հ.» ՍՊԸ-ն ընդդեմ «Միլանո» խանութի սեփականատերերից գործով նախանցյալ դատական նիստում պատասխանող կողմը 15 րոպե դատարանին ապարդյուն սպասելուց հետո հեռացել էր, քանի որ դատարանի աշխատակազմից որևէ մեկը չէր տեղեկացրել կողմին, թե ինչ պատճառով է նիստը ձգձգվում և երբ է այն սկսվելու: Սակայն կողմն իր համար անսպասելի «Դատալեքս» տեղեկատվական համակարգում կարդացել էր՝ նիստը կայացել է: Այդ ինչ ընդհատակյա, գաղտնի նիստ է, որից պատասխանող կողմը տեղյակ չէ,- իր ինքնաբացարկի միջնորդության մեջ նշել էր «Միլանո» խանութի սեփականատերերից մեկի՝ «Օլիմպ» արտադրական կոոպերատիվի ներկայացուցիչ Տիգրան Հայրապետյանը:
Ի դեպ, այսօր նախագահող դատավորը ներողություն խնդրեց պատասխանող կողմից (հայցվոր կողմը չէր ներկայացել) այն ուշացման համար՝ դա, ըստ նրա, բացառություն էր:
Հայցադիմումով «Ավո Ֆ.Մ.Հ.» ՍՊԸ-ն պահանջում է պարտավորեցնել «Միլանո» խանութի սեփականատերերից մեկի՝ «Օլիմպ» արտադրական կոոպերատիվին տրամադրել 34 մլն դրամի չափով ավելացված արժեքի հարկի վերաբերյալ հարկային հաշիվ: Պատասխանող կողմի ներկայացուցիչ Հայկ Ալումյանը՝ անդրադառնալով հայցվոր կողմի բացակայության հարցին, հայտարարեց, որ հայցվոր կողմը պետք է հիմնավորի իր հայցապահանջը: Նա միաժամանակ միջնորդեց 10-15 օր ժամանակ տրամադրել իրենց անհրաժեշտ փաստաթղթեր ներկայացնելու համար:
Հաջորդ դատական նիստը տեղի կունենա մայիսի 15-ին:
18:15 15/04/2013  |  Քաղաքացիական իրավունք«Միլանո»-ի ներկայացուցիչը ինքնաբացարկի միջնորդություն ներկայացրեց դատարանին
18:41 13/04/2013  |  ԼՐԱՀՈՍ«Միլանոյի» գործով ներգրավվել է նոր պատասխանող
16:13 27/03/2013  |  Քաղաքացիական իրավունքԴատարանը ուշացավ, իսկ պատասխանող կողմը՝ հեռացավ
12:21 20/03/2013  |  Քաղաքացիական իրավունքԿառավարության ներկայացուցիչը չգիտե՝ ինքը լիազորվա՞ծ է, թե ոչ
16:46 07/12/2012  |  Քաղաքացիական իրավունք«Միլանո»-ի գործով հայցվորի ու պատասխանողի փոխատեղում
12:55 27/11/2012  |  Քաղաքացիական իրավունքՏեղի ունեցավ «Միլանո»-ի գործով հերթական նախնական դատական նիստը

Суд отклонил ходатайство представителя магазина “Милано” о самоотводе судьи 04/18/2013   15:59  |  Гражданское право
На сегодняшнем предварительном заседании суд административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством Алексея Сукояна отклонил ходатайство представителя производственного кооператива“Олимп"о самоотводе судьи.
На прошлом заседании ответчик, так и не дождавшись суда, покинул зал заседаний по прошествии 15 минут, поскольку, согласно стороне, никто не проинформировал о том, по какой собственно причине затягивается заседание и когда оно начнется. Однако сторона была застигнута врасплох, прочитав в информационной системе “Даталекс” о том, что заседание состоялось. “Это что за конспиративное, тайное заседание, о котором сторона не в курсе”,- заявил в своем ходатайстве о самоотводе судьи представитель производственного кооператива“Олимп" Тигран Айрапетян.
Сегодня председательствующий судья принес свои извинения ответчику за опоздание.
По иску ООО “АВО Ф.М.Г” требует обязать одного из владельцев магазина “Милано” -производственный кооператив “Олимп" предоставить налоговый счет относительно НДС в размере 34 млн. драмов. Представитель стороны ответчика Айк Алумян заявил, что сторона истца должна аргументировать свое требование. Он в то же время ходатайствовал о предоставлении им 10-15 дней для предъявления необходимых документов.