«ԻՐԱՎՈՒՆՔ ՀԵՏԱՔՆՆՈՒԹՅՈՒՆ»: «Օրեցօր համոզվում եմ, որ եղբորս սպանել են գյուղապետի աթոռի համար» 04/17/2013   10:10  |  Մամուլ
Թերթի թղթակիցը զրուցել է Պռոշյանի գյուղապետ Հրաչ Մուրադյանի եղբոր` Աշոտ Մուրադյանի հետ, ով մասնավորապես ասել է. «Չեմ կարծում, որ եղբորս սպանության պատճառներն ու մանրամասները այսքան շուտ կբացահայտվեն: Հաստատ կան մարդիկ, որոնց ձեռք չի տա Հրաչի սպանության բացահայտումը:
Օրեցօր համոզվում ենք, որ եղբորս սպանել են գյուղապետի աթոռի համար: Արդեն ոչինչ ու ոչ մեկի չեմ բացառում եղբորս սպանության մեջ: Արդեն չեմ էլ բացառում ձերբակալվածի` Արայիկի մասնակցությունը, ոստիկանությունը հո հենց ընենց մարդուն սպանության մեջ չի կասկածի: Ուղղակի չեմ կարողանում հասկանալ ու հավատալ, որ կարող էր սպանել իրեն կերակրող ձեռքը»:

“Иравунк Етакнутюн”: “С каждым днем я убеждаюсь в том, что брата моего убили из-за кресла главы села Прошян” 04/17/2013   11:25  |  Пресса
Корреспондент газеты побеседовала с братом убитого главы села Прошян Грача Мурадяна Ашотом Мурадяном, который, в частности, заявил, что “не думает, что причины и все детали убийства его брата будут так скоро раскрыты. Уверен, есть люди, которым не выгодно, чтобы это преступление было раскрыто”,- подчеркнул он.
"С каждым днем я убеждаюсь в том, что брата моего убили из-за кресла главы села. Я уже допускаю абсолютно все. Я даже не исключаю уже участия арестованного Араика . Полиция ведь ни с того, ни с сего не будет подозревать человека в убийстве. Просто я не могу понять и поверить в то, что он сподобился укусить кормящую его руку",- отметил брат сельского старосты.